EBOR udzieli 280 mln zł kredytów na polskie projekty OZE

EBOR udzieli 280 mln zł kredytów na polskie projekty OZE
Fot. stock.adobe.com/Anselm
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) udzieli kredytów na łącznie 280 mln zł (równowartość ok. 63 mln euro) pięciu spółkom celowym należącym do Qair i RGreen Invest, rozwijającym portfel projektów odnawialnych źródeł energii w Polsce, podała instytucja. Równolegle finansowanie project finance zapewnia BNP Paribas.
#EBOR udzieli kredytów na łącznie 280 mln zł 5 spółkom celowym należącym do #Qair i #RGreenInvest, rozwijającym portfel projektów #OZE w Polsce

Na portfolio składają się projekty budowy 93 MW nowych mocy zgodnie z polskim programem aukcyjnym – trzy farmy wiatrowe: Udanin (50 MW), Parzęczew (9 MW) i Września (9 MW) oraz 25 MW mocy fotowoltaicznych, a także działające farmy wiatrowe Linowo (58 MW) i Rzepin (48 MW), podano w komunikacie.

„Utrzymanie rozmachu transformacji ekologicznej”

„Chociaż tak wiele wysiłków słusznie koncentruje się na rozwiązywaniu kryzysu COVID-19, istotne jest również utrzymanie rozmachu transformacji ekologicznej. Zmiany klimatu mogą być obecnie mniej odczuwalne, ale są one równie poważnym wyzwaniem. Zapewniając długoterminowe finansowanie w obecnych warunkach, EBOR wnosi znaczący wkład w transformację energetyczną w Polsce oraz demonstruje swoje zaangażowanie wobec partnerów i cele strategiczne. Cieszymy się, że możemy po raz pierwszy zaangażować się wspólnie z tak silnymi partnerami jak Qair i RGreen Invest” – powiedział dyrektor EBOR odpowiedzialny za energetykę w obszarze EMEA Harry Boyd-Carpenter, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Coraz więcej zielonej energii z małych instalacji OZE >>>

„Qair od samego początku skupiał się na transformacji energetycznej, rozwijając, budując i obsługując aktywa odnawialne we Francji, Europie i reszcie świata. Finansowanie działających i nowych aktywów w Polsce pozyskane od EBOR i BNP Paribas jest wyraźnym znakiem, że stałe zaangażowanie Qair w promowanie zielonej energii elektrycznej jest ważniejsze niż kiedykolwiek, a strategia, którą Qair realizuje w Polsce od ponad pięciu lat, urzeczywistnia się” – dodał prezes Qair Jean-Marc Bouchet.

Źródło: ISBnews