Dynamiczny wzrost składki przypisanej PZU

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pzu.01.150x150Składki przypisane brutto grupy PZU wzrosły o ponad 6 proc. w stosunku do 2011 r. i wyniosły 16,24 mld zł. Wzrost wynikał ze zwiększenia sprzedaży, w szczególności w ubezpieczeniach na życie o 10,4 proc.

Główne linie produktowe, które odnotowały wzrost w 2012 r. to: ubezpieczenia indywidualne ze składką jednorazową, ubezpieczenia grupowe i indywidualne ze składką regularną, ubezpieczenia NNW i OC pozostałe, w szczególności obowiązkowe NNW szpitali i OC podmiotów leczniczych w segmencie ubezpieczeń korporacyjnych oraz ubezpieczenia komunikacyjne.

Wzrost odszkodowań i świadczeń netto o prawie 2 mld zł, czyli 19,5 proc., w przeważającej mierze wynika ze zmniejszenia stóp technicznych zarówno w ubezpieczeniach majątkowych i pozostałych osobowych, jak i w ubezpieczeniach na życie.

W 2012 rósł wynik finansowy, składka przypisana, a także rentowność prowadzonego przez nas biznesu. Zawdzięczamy to konsekwentnie realizowanej strategii, która zakłada modernizację i restrukturyzację grupy PZU oraz dyscyplinę kosztową” – powiedział Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU.

Źródło: PIU