Dwóch Polaków na kluczowych stanowiskach w Kearney CEE

Dwóch Polaków na kluczowych stanowiskach w Kearney CEE
Krystian Kamyk, Marcin Okoński, Kearney. Źródło: Kearney
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Globalna firma doradztwa strategicznego Kearney kontynuuje rozwój działalności na kluczowych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Na przełomie roku partnerem odpowiedzialnym za biuro w Warszawie został Krystian Kamyk. Stanowisko partnera zarządzającego biurem firmy w Rumunii objął Marcin Okoński, który będzie kontynuował swoją działalność zarówno w Polsce, jak i Rumunii. W międzyczasie Kearney istotnie zwiększył swoje zespoły w obu tych krajach. Zarządzającym Kearney na całą Europę Środkową i Wschodnią pozostaje Stefan Marcu, poinformowała Firma.

Krystian Kamyk zaczynał swoją karierę zawodową w banku, a następnie butiku konsultingowym. Współpracę z  Kearney rozpoczął w 2009 roku. Po latach, kiedy pełnił różne role, w 2020 roku został wybrany na partnera firmy. Obecnie odpowiada przede wszystkim za rozwój Kearney w Polsce oraz opiekę nad kluczowymi klientami zarówno w Polsce, jak i Europie Środkowo-Wschodniej.

Specjalizuje się w programach transformacji strategicznej dla przedsiębiorstw, a szczególnie w tematach związanych ze strategiami wzrostu, fuzjami i przejęciami oraz transformacją kosztową.

Poza Polską pracował m.in.: w Australii, Wielkiej Brytanii, Indonezji, Niemczech, Francji, Rumunii, Chorwacji i w Ukrainie.

Marcin Okoński, który z Kearney współpracuje od 2008 roku, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie strategicznym i operacyjnym. Budował i realizował strategie wzrostu oraz zwiększania efektywności marketingu i sprzedaży dla kluczowych międzynarodowych korporacji.

Doradza funduszom inwestycyjnym w istotnych transakcjach na rynkach CEE: od nabycia spółek, poprzez ich transformację, aż po wsparcie procesu sprzedaży. Współpracuje również z klientami z sektora FMCG, handlu detalicznego oraz branży Oil&Gas.

Jest ekspertem w dziedzinie transformacji strategicznej (zarządzania zmianą) i integracji przedsiębiorstw. Pracował w ponad 20 krajach świata, a od początku roku 2022 odpowiada za rozwój biura w Bukareszcie.

Nad całością działań Kearney w Europie Środkowej i Wschodniej będzie nadal czuwał Stefan Marcu. W ciągu ostatnich lat doradzał on klientom na całym świecie, pracując w biurach Kearney w Europie, Azji i obu Amerykach.

Kearney to działająca od 1926 roku firma konsultingowa, posiadająca obecnie sieć ponad 60 biur zlokalizowanych w ponad 40 krajach. Zapewnia strategiczne doradztwo największym na świecie przedsiębiorstwom, agencjom rządowym oraz organizacjom non-profit.

W Polsce Kearney jest obecny od 1990 roku, a od roku 1996 posiada swoje oficjalne biuro w Warszawie. Na rynku polskim specjalizuje się w doradztwie strategicznym dla takich branż, jak m.in.: finanse i bankowość, handel i dobra konsumenckie, telekomunikacja, energetyka, przemysł ciężki (chemia i górnictwo) oraz transport i logistyka (lotnictwo i kolejnictwo).

Źródło: Kearney