Duże uproszczenie w składaniu PIT-ów coraz bliżej. Sejm przyjął ustawę

Duże uproszczenie w składaniu PIT-ów coraz bliżej. Sejm przyjął ustawę
Fot. stock.adobe.com/millefloreimages
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje wypełnione roczne zeznanie podatkowe bez konieczności składania jakiegokolwiek wniosku przez podatnika. Tak zakłada projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, który przyjął Sejm.

#KAS przygotuje wypełnione roczne zeznanie podatkowe bez konieczności składania jakiegokolwiek wniosku przez podatnika #podatki #PIT

Sejm przyjął rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw zdecydował o ponownym skierowaniu go do prac w Komisji Finansów Publicznych (KFP). Projekt przewiduje uproszczenia związane z rozliczaniem zeznań podatkowych PIT, tj. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przygotuje wypełnione roczne zeznanie podatkowe bez konieczności składania jakiegokolwiek wniosku przez podatnika.

Czytaj także: Skarbówka wypełni PIT za podatnika. Poprawki do projektu ustawy >>>

Ustawa trafi teraz do Senatu.

KAS wypełni zeznanie, podatnik zdecyduje, czy z niego skorzysta

Według projektu ustawy, KAS przygotuje zeznania podatkowe dla wszystkich podatników, a decyzję o skorzystaniu z takiego uproszczenia podejmuje podatnik. Możliwość rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizyczny dotyczyć będzie podatników rozliczających się indywidualnie, wspólnie z małżonkiem, w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci, a sporządzone przez KAS zeznanie podatkowe będzie udostępnione podatnikom w wersji elektronicznej w aplikacji dostępnej na Portalu Podatkowym.

Źródło: ISBnews