Dożynki Gminne 2015

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

sgb.logo.02.400x267W dniu 23 sierpnia 2015 roku w Grylewie, na zaproszenie Samorządu Gminy Wągrowiec, Sołectwa Grylewo oraz Starostwa Dożynek Gminnych, Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu miał ogromną przyjemność świętować z Rolnikami, swoimi Klientami i zaproszonymi Gośćmi coroczne święto plonów: "DOŻYNKI GMINNE".

Obchody zaczęły się uroczystą Mszą św. w Kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grylewie, skąd korowód dożynkowy przemaszerował na boisko sportowe w Grylewie, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości dożynkowe z tradycyjnym obrzędem wręczenia chleba.

Na szczególną uwagę zasługiwały ogromnej urody wieńce dożynkowe oraz stoiska wystawione przez poszczególne wsie, gdzie skosztować można było przepysznych wiejskich specjałów.

Wspomnieć należy również, że w trakcie uroczystości wręczane były odznaczenia przyznane przez Ministra Rolnictwa „Zasłużony dla Rolnictwa”. Miło nam zauważyć, że jednym z uhonorowanych medalem był Pan Piotr Bednarski – rolnik ze wsi Kaliszany prowadzący duże, prężne gospodarstwo rodzinne, który jest jednocześnie Przewodniczącym Rady Nadzorczej naszego Banku. Serdecznie gratulujemy tak szczególnego wyróżnienia!

Wszystkim Rolnikom i ich rodzinom Bank, doceniając trud codziennej pracy, gratuluje udanych zbiorów oraz jednocześnie życzy powodzenia, siły, wytrwałości oraz sprzyjającej pogody, która również ma niemały wpływ na zbierane plony.

Składamy również gratulacje za doskonale zorganizowane obchody święta plonów na ręce organizatorów uroczystości.

Pełna relacja dostępna na stronie

Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu