Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 20 września w przypadku zamknięcia placówki edukacyjnej z powodu koronawirusa

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 20 września w przypadku zamknięcia placówki edukacyjnej z powodu koronawirusa
Fot. stock.adobe.com/artmim
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie obowiązywał do 20 września; będą mogli go otrzymać rodzice dzieci do lat 8 w przypadku, gdy placówka edukacyjna zostanie zamknięta w związku z epidemią koronawirusa - poinformowała w środę minister rodziny Marlena Maląg.
Min. @MarlenaMalag: dodatkowy #ZasiłekOpiekuńczy będą mogli otrzymać rodzice dzieci do lat 8 w przypadku, gdy placówka - #szkoła, #przedszkole, #żłobek będą zamknięte z powodu epidemii #koronawirus.a #COVID19 @MRPiPS_GOV_PL

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że może być różna sytuacja, jeżeli chodzi zagrożenie epidemiczne w danych regionach, dlatego też została podjęta decyzja (…) że będzie dalej obowiązywał dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy rozporządzeniem będziemy proponować do 20 września, oczywiście cały czas będziemy sytuację monitorować, w kontakcie z Ministerstwem Edukacji Narodowej i decyzje będą podejmowane” – powiedziała szefowa MRPiPS podczas wspólnej konferencji z ministrem edukacji Dariuszem Piontkowskim.

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 8

Maląg zaznaczyła, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy będą mogli otrzymać rodzice dzieci do lat 8 w przypadku, gdy placówka – szkoła, przedszkole, żłobek będą zamknięte z powodu epidemii koronawirusa.

Czytaj także: ZUS: kto ma prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego?

Minister rodziny dodała, że zasiłek będzie przysługiwał również w sytuacjach, kiedy obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne nie pozwolą, aby dzieci mogły w uczęszczać w normalnym trybie do placówki.

Źródło: PAP BIZNES