Dobre wyniki Axy Direct

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

axa.direct.01.400x197W I półroczu br. Axa Direct odnotowała przypis składki brutto w wysokości 151 mln zł. "Strategia Axa Direct skupia się na rozwoju sprzedaży przy wykorzystaniu kilku kanałów dystrybucji, takich jak: call center, internet, wybrane sieci multiagencyjne oraz porównywarki ubezpieczeń" - zauważa Ryszard Bociong, dyrektor generalny Axy Direct.

Podkreśla, że ubezpieczyciel dąży do zachowania rentowności biznesu i wypracowania zysku, co zostało osiągnięte w pierwszym półroczu. Stanowi to potwierdzenie systematyczności działań, które dają efekt w postaci dobrych wyników od przeszło trzech lat (zgodnie z danymi PZR).

Axa Direct przywiązuje dużą wagę do rozwoju rozmaitych aplikacji IT, których podstawowymi celami są: uproszczenie procesu sprzedaży ubezpieczeń, poprawa procesu obsługi klientów oraz partnerów zewnętrznych.

Wdrożenie systemu szkodowego firmy Guidewire już w I półroczu 2014 r. przyniosło znakomity efekt w procesie likwidacji szkód i wpłynęło na skrócenie średniego czasu ich likwidacji.    

Źródło: PIU