Do końca grudnia 2022 roku Bank Pekao przedłuża ofertę specjalną dla obywateli Ukrainy

Do końca grudnia 2022 roku Bank Pekao przedłuża ofertę specjalną dla obywateli Ukrainy
Fot. stock.adobe.com/Sehenswerk
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao przedłuża ofertę specjalną skierowaną do obywateli Ukrainy znoszącą opłaty za prowadzenie konta, obsługę karty oraz wypłaty tą kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce, a także za granicą, poinformował Bank.

Od początku wojny w Ukrainie granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 4,36 mln uchodźców. Mimo, że część z nich opuszcza Polskę i wraca do Ukrainy, to nadal wielu szuka schronienia w naszym kraju. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, Bank Pekao S.A. zapewnia obsługę klientów ukraińskich oferując im preferencyjne warunki i duży pakiet korzyści.

Bank nie pobiera również żadnej marży ani opłat za wymianę walut przy transakcjach kartą do konta dokonywanych za granicą

Co wchodzi w skład oferty? Bezpłatne prowadzenie Konta Przekorzystnego w Banku Pekao S.A. oraz dodatkowo dla obywateli Ukrainy, którzy zdecydują się założyć konto wraz z kartą do 31 grudnia 2022 roku – bezpłatna obsługa karty do konta i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, w tym także w Ukrainie.

Bank nie pobiera również żadnej marży ani opłat za wymianę walut przy transakcjach kartą do konta dokonywanych za granicą. Oferta obowiązuje przez dwa lata od dnia zawarcia umowy.

Bezpłatne wpłaty i wypłaty gotówki dla uchodźców

Dodatkowo Bank wydłuża ofertę bezpłatnych wpłat i wypłat gotówki wykonywanych w kasach swoich  oddziałów na rachunkach obywateli Ukrainy do 31 grudnia 2022 r. Dzięki temu będą mieli bezpłatny i szybki dostęp do środków na swoim koncie.

Jednocześnie wszyscy klienci Banku ‒ w tym także obywatele Ukrainy ‒ mogą dokonywać bezpłatnych przelewów z i na Ukrainę bezpłatnie do 31 grudnia 2022 r.

Więcej o pomocy polskich banków dla Ukrainy >>>

Uproszczona procedura zakładania konta

Założenie konta jest również niezwykle proste. Obywatel Ukrainy może to zrobić w trakcie wizyty w oddziale mając ze sobą jeden z wymienionych dokumentów: paszport międzynarodowy (z transkrypcją na język łaciński), kartę pobytu lub ukraiński dowód osobisty ID Card, czy też tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca.

Dodatkowo Bank może zweryfikować tożsamość przy pomocy okazanego paszportu grażdanina, bez transkrypcji na język łaciński, wraz z zaświadczeniem o nadaniu numeru PESEL oraz oświadczeniem uchodźcy, które jest dostępne w oddziale.

Konto Przekorzystne jest flagowym rachunkiem osobistym, które bezsprzecznie oferuje duży pakiet korzyści, także dla obywateli Ukrainy. W tym roku Konto Przekorzystne zajęło pierwsze miejsce w rankingu Złotego Bankiera 2022.

Dla obywateli Ukrainy, którzy jednak nie będą w stanie dostarczyć powyższych dokumentów, zostało przygotowane Konto Pomocne. Jest to rachunek dla tych osób, które nie posiadają wymaganych dokumentów do założenia Konta Przekorzystnego, a więc paszportu międzynarodowego czy dowodu osobistego ID Card.

Do otwarcia Konta Pomocnego wystarczy bowiem paszport wewnętrzny – grażdański paszport ukraiński lub certyfikat potwierdzający legalny pobyt na terenie Ukrainy dla obywatela innego kraju, polski dokument tożsamości cudzoziemca, lub tymczasowy polski dokument podróży cudzoziemca, czy też zaświadczenie wydawane przez Konsulat. Bank Pekao honoruje również zaświadczenie o nadaniu numeru PESEL, a także aplikację mObywatel.

Do otwarcia Konta Pomocnego wystarczy (…) paszport wewnętrzny – grażdański paszport ukraiński

Konto Pomocne jest rachunkiem na czas określony, który wynosi 12 miesięcy. Jest to rachunek całkowicie bezpłatny pozwalający na zaspokojenie podstawowych potrzeb finansowych. Konto Pomocne ma jednak ograniczenia. Maksymalne saldo na rachunku nie może przekroczyć 5 tys. złotych, a suma miesięcznych wpływów może wynieść maksymalnie 10 tys. złotych.

Oba konta pozwalają na sprawną realizację potrzeb finansowych – wpływów z otrzymanych świadczeń pomocowych, dokonywanie bieżących płatności kartami lub przez bankowość elektroniczną.

Więcej najnowszych wiadomości na temat wojny w Ukrainie >>>

Aplikacje mobilne i infolinia dla Ukraińców

Warto zaznaczyć, że Pekao w swojej ofercie ma wiele udogodnień dla obywateli Ukrainy, w tym już od dłuższego czasu dostępną dla klientów indywidualnych aplikację mobilną PeoPay i bankowość internetową Pekao24 w języku ukraińskim, z której korzystają bardzo często. Aż 89 % klientów, którzy otworzyli konto zalogowało się do aplikacji w pierwszym miesiącu po otwarciu rachunku.

Do dyspozycji obywateli Ukrainy jest również infolinia w języku ukraińskim pod numerem +48 22 591 22 20. Odwiedzając stronę https://www.pekao.com.pl/przekorzystne/ua/ można zapoznać się też z ofertą dla obywateli Ukrainy dostępną w ich języku.

Kolejną bardzo atrakcyjną ofertą przygotowaną specjalnie dla obywateli Ukrainy są zniżki i rabaty na kursy języka polskiego i materiały edukacyjne. Płacąc kartą, aplikacją PeoPay lub realizując przelew za pomocą Pekao24, klienci mogą zyskać nawet do 55 proc. zniżki u partnerów Banku Pekao.

Więcej informacji na stronie:

pekao.com.pl/rabaty-od-naszych-partnerow.html

oraz na

pekao.com.pl/przekorzystne/ua/.

Źródło: Bank Pekao SA