Ludzie i pieniądze: Departament kadr

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

katerbau.karin.01.a.100xKarin Katerbau

Została wiceprezesem zarządu BRE Banku SA. Dotychczas pełniła funkcję członka zarządu. Karierę zawodową rozpoczęła w 1990 r. w Société Générale - Elsaessische Bank & Co we Frankfurcie. Od 1994 r. związana jest z Grupą Commerzbank.

W latach 2001-2008 w comdirect bank AG, jednej ze spółek zależnych Commerzbanku, sprawowała funkcje szefów działu zarządzania produktami bankowości inwestycyjnej, działu finansów i controllingu, działu usług dla klientów, działu rozwoju biznesu i skarbu, a od 2004 r. funkcję członka zarządu, dyrektora finansowego. Od marca 2008 r. pracuje w Commerzbanku AG jako dyrektor operacyjny Działu Private & Business Customers. Jest też członkiem Rady Nadzorczej European Bank for Fund Services GmbH (ebase) w Monachium, członkiem Retail and Corporate Banking Committee przy Związku Banków Niemieckich (Association of German Banks), członkiem zarządu Bundesstiftung Kinderhospize V (hospicjum dla dzieci) we Freiburgu.

x

Anetta Guzek

Piastuje stanowisko wiceprezesa zarządu obu polskich spółek Signal Iduna: Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń SA i Signal Iduna Życie Polska Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Będzie odpowiadała przede wszystkim za sprzedaż. Do Signal Iduna przeszła z TAS Insurance Group, gdzie pełniła obowiązki wiceprezesa grupy ukraińskiej. Wcześniej zdobywała doświadczenie na szczeblu zarządzającym w firmach będących liderami na rynku ubezpieczeń, między innymi w grupie WARTA.

 

Bartosz Chytła

Pełni obowiązki prezesa zarządu Banku DnB NORD. Dotychczasowy prezes, Jarosław Dąbrowski, złożył rezygnację i zadecydował o odejściu z banku. Bartosz Chytła od września ubiegłego roku odpowiadał za rozwój bankowości detalicznej DnB NORD. Wcześniej, od 2004 r., pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Fortis Banku, gdzie odpowiadał za segment bankowości detalicznej oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Stworzył i wdrożył strategię wzrostu w tych obszarach. Zarządzał siecią oddziałów i dodatkowo, od 2007 r., obszarem ryzyka kredytowego. Równocześnie pełnił funkcję członka komitetu zarządzania bankowością detaliczną Grupy Fortis.

 

Olof Seidel

Nowy członek zarządu Banku DnB NORD Polska będzie odpowiadał za obszar finansów, strategii, administracji i operacji. Z Grupą DnB NORD związany jest od początku jej istnienia (2006) – był jednym z architektów jej utworzenia ze strony niemieckiego akcjonariusza NORD/LB Norddeutsche Landesbank. Do tej pory w centrali banku w Kopenhadze odpowiadał za rozwój strategiczny Grupy, był m.in. zaangażowany w proces akwizycji banku BISE. Wcześniej pracował w Banku NORD/LB Norddeutsche Landesbank. Zajmował się różnorodnymi obszarami bankowości, a następnie strategicznymi projektami, w tym rozwojem strategii i oferty produktowej banku w Europie Pół...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI