Deltamarin wybiera BCB Business Park w Gdańsku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

130629.bcb.gdansk.02.250x166Deltamarin, fińska firma projektująca statki, dołączy do grona najemców kompleksu biurowego BCB Business Park w Gdańsku. Najemcę w procesie poszukiwania odpowiedniej lokalizacji oraz negocjacjach umowy najmu reprezentował zespół doradców z ramienia Jones Lang LaSalle.

Deltamarin obejmie 840 mkw. powierzchni w budynku B1 w ramach gdańskiego kompleksu BCB Business Park. Firma  przeprowadzi się do swojej nowej siedziby już pod koniec czerwca bieżącego roku.

Jadwiga Sztelwander-Zięba, Dyrektor Deltamarin w Polsce, komentuje: „W związku z dynamicznym rozwojem firmy oraz prowadzonymi procesami rekrutacji na potrzeby nowych realizowanych przez Deltamarin projektów, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu się do nowej lokalizacji, dostosowanej do naszych potrzeb, przyjaznej i dogodnej dla wszystkich pracowników„.

Czterokondygnacyjny budynek B1 jest pierwszym z pięciu planowanych obiektów w ramach kompleksu BCB Business Park. Powierzchnia biurowa B1 to 9 250 mkw. Pracownicy i goście mają do swojej dyspozycji ponad 300 miejsc parkingowych oraz kantynę i sale konferencyjne na wynajem. Docelowo, w Gdańsku planowane jest powstanie kompleksu o łącznej powierzchni biurowej około 45 000 mkw., z rozwiniętą  infrastrukturą konferencyjno-hotelowo-usługową.

BCB Business Park położony jest w Gdańsku – Rębiechowie, tuż obok Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy oraz w pobliżu wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta oraz autostradę A1. Inwestorem kompleksu jest Bałtyckie Centrum Biznesu sp. z o.o.

Kornelia Łukaszewska z oddziału Jones Lang LaSalle w Trójmieście, dodaje: „Kompleks biurowy BCB Business Park to rozwijająca się lokalizacja biznesowa. Wynajmujący zaoferował Deltamarin biuro wykończone według potrzeb najemcy, dysponujące dużym zapleczem parkingowym i bezpiecznym miejscem do przechowywania rowerów„.

Trójmiasto jest obecnie czwartym największym rynkiem biurowym w Polsce, po Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Całkowite zasoby powierzchni biurowej w regionie wynoszą 409 000 mkw., z czego 31 600 mkw. zostało oddane do użytku w I kw. 2013.
130629.bcb.gdansk.01.500x326

Źródło: Jones Lang LaSalle