Daniel Goska prezesem PKO Banku Hipotecznego, jest zgoda KNF

Daniel Goska prezesem PKO Banku Hipotecznego, jest zgoda KNF
Daniel Goska Fot. PKO Bank Hipoteczny
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała zgodę na powołanie Daniela Goski na prezesa zarządu PKO Banku Hipotecznego, podała Komisja.

Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie: […] Daniela Goski na stanowisko prezesa zarządu PKO Banku Hipotecznego” – czytamy w komunikacie.

W sierpniu 2021 r. rada nadzorcza PKO Banku Hipotecznego powołała dotychczasowego wiceprezesa Daniela Goskę na stanowisko prezesa zarządu w ramach obecnej, wspólnej czteroletniej kadencji zarządu, pod warunkiem wyrażenia zgody na powołanie przez KNF.

Doświadczenie zawodowe

Daniel Goska od w latach 2010-2016 pracował w PwC Polska, gdzie zajmował się usługami doradczymi dla instytucji finansowych i przedsiębiorstw obejmującymi m.in. obszary finansów, rachunkowości oraz zarządzania ryzykiem. Od 2016 roku jest związany z PKO Bankiem Hipotecznym, w którym do 2020 roku nadzorował obszar kontrolingu. Od października 2020 roku pełni funkcję wiceprezesa PKO Banku Hipotecznego odpowiedzialnego m.in. za obszar finansów, skarbu oraz ofertę produktową banku.

Czytaj także: Iwona Duda ma zgodę KNF na objęcie funkcji prezeski PKO BP >>>

PKO Bank Hipoteczny jest spółką w 100% należącą do PKO Banku Polskiego, największego polskiego banku. W sierpniu 2014 roku PKO Bank Polski otrzymał zgodę KNF na utworzenie banku hipotecznego, który w kwietniu 2015 roku rozpoczął działalność operacyjną.

Źródło: ISBnews