Czyste Powietrze: wniosek o dofinansowanie z programu złożysz przez internet

Czyste Powietrze: wniosek o dofinansowanie z programu złożysz przez internet
Fot. stock.adobe.com/Grzegorz Polak
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Uruchomiona została internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze", podał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). E-wnioski są dostępne w serwisie gov.pl.
Teraz bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę kopciuchów i termomodernizację domu #CzystePowietrze @NFOSiGW

„Teraz bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę kopciuchów i termomodernizację domu. Wystarczy wejść na: www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze, wypełnić wniosek, dołączyć do niego wymagane załączniki i podpisać go korzystając z podpisu zaufanego lub kwalifikowanego potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Banki przystępują do Czystego Powietrza >>>

Jak złożyć wniosek bez profilu zaufanego?

Dla tych, którzy nie mają profilu zaufanego, nadal funkcjonuje dotychczasowa ścieżka. Przy tej opcji należy zalogować się na Portalu Beneficjenta dostępnym na stronie internetowej właściwego wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Należy wypełnić wniosek, który po wydrukowaniu i podpisaniu, wraz z załącznikami, trzeba dostarczyć w wersji papierowej do WFOŚiGW lub gminy, wskazano również.

Czytaj także: Program Czyste Powietrze wkracza w nową fazę >>>

Program Czyste Powietrze jest realizowany w latach 2019-2029

Program Czyste Powietrze jest realizowany w latach 2019-2029, a na działania w jego ramach zaplanowano kwotę ponad 103 mld zł. Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 4 mln domów jednorodzinnych. Celem programu jest m.in. zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, poprzez likwidację nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Źródło: ISBnews