Część banków z Wall Street ponownie oferuje handel rosyjskimi obligacjami?

Część banków z Wall Street ponownie oferuje handel rosyjskimi obligacjami?
Fot. stock.adobe.cpm/peshkova
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kilka dużych banków z Wall Street zaczęło oferować ułatwienia w handlu rosyjskimi obligacjami - podaje agencja Reuters, powołując sie na dokumenty bankowe i informacje anonimowych źródeł.

Większość banków w USA i Europie wycofała się z takich transakcji w czerwcu po tym, jak resort skarbu USA zabronił amerykańskim inwestorom zakupu rosyjskieh papierów wartościowych w ramach sankcji gospodarczych krajów Zachodu za inwazję Rosji na Ukrainę.

Wytyczne resortu skarbu USA

Po kolejnych wytycznych resortu skarbu USA w lipcu, które umożliwiły amerykańskim posiadaczom takich papierów likwidację pozycji, firmy ostrożnie powróciły na rynek rosyjskich obligacji rządowych i korporacyjnych.

Bank of America, Barclays, Citigroup i JPMorgan odmówiły komentarza agencji Reuters ws. rosyjskich obligacji.

Czytaj także: Wojna z Ukrainą skłoniła obywateli Rosji do inwestowania w złoto >>>

Z kolei rzecznik prasowy Jefferies Financial Group Inc. poinformował, że „działa w ramach globalnych wytycznych dot. sankcji wobec Rosji, i chce ułatwić swoim klientom radzenie sobie w tej skomplikowanej sytuacji”.

Źródła zbliżone do Deutsche Banku podały agencji Reuters, że bank handluje rosyjskimi obligacjami „tylko na żądanie i w indywidualnych przypadkach”.