Czas na eliminację papieru

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

analiza.03.400x267Pod koniec czerwca w warszawskim Och-Teatrze odbyła się druga edycja Seminarium Billennium Paperless. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele największych banków i towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. W tym roku głównym tematem spotkania był odręczny podpis elektroniczny, który firma Billennium, jako partner niemieckiej firmy Softpro, będzie wdrażać na polskim rynku.

Organizatorem  spotkania dla bankowców była firma informatyczna Billennium, specjalizująca się obszarze paperless. Seminariom Billennium Paperless przyświeca idea ograniczania papieru w instytucjach finansowych poprzez zastosowanie rozwiązań informatycznych i optymalizację  procesów. W tym roku głównym tematem spotkania był odręczny podpis elektroniczny, który Billennium będzie wdrażać na polskim rynku wraz z partnerem technologicznym – niemiecką firmą Softpro.

Softpro specjalizuje się w podpisie odręcznym od wielu lat i ma na swoim koncie wiele wdrożeń na całym świecie. Firma stworzyła system informatyczny, który pełni poniekąd rolę grafologa – analizuje podpis w najdrobniejszych szczegółach. Podpis składany jest na nowoczesnej, bardzo czułej matrycy, która oprócz warstwy statycznej, czyli samego wyglądu podpisu, rejestruje również dane biometryczne w warstwie dynamicznej – styl, nacisk, kierunek i szybkość. Dzięki temu system jest w stanie po pierwsze zbudować bazę podpisów referencyjnych – unikalnych dla każdego klienta w Banku, a po drugie bezbłędnie weryfikować kolejne podpisy z bazą wzorców (np. w obsłudze dyspozycji).

– Zastosowanie odręcznego podpisu elektronicznego wraz z jego warstwą biometryczną to prawdziwa rewolucja na polskim rynku finansowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest wyeliminowanie papieru w części transakcyjnej. Wraz z papierem eliminujemy drukowanie, skanowanie, indeksowanie, transport, weryfikację, przechowywanie, niszczenie i inne usługi towarzyszące. To automatycznie i bardzo skutecznie przekłada się na redukcję kosztów obsługi dokumentów, a także uszczelnienie procesów  i ograniczenie fraudów. – powiedział Łukasz Wachowicz, dyrektor rozwoju w Billennium.

Dodatkowym komponentem Billennium Paperless współpracującym z oprogramowaniem Softpro jest Paperless Move. Jest to moduł wspierający mobilną sprzedaż produktów finansowych na tabletach. Narzędzie pozwala przedstawicielom w trakcie jednego spotkania przejeść przez cały cykl sprzedażowy, począwszy od prezentacji firmy, poprzez analizę potrzeb klienta i przedstawienie mu wspólnie skonfigurowanego produktu, aż po sfinalizowanie transakcji zakończone odręcznym podpisem elektronicznym na tablecie. Wszystko w nowoczesnej formie, z wykorzystaniem najlepszych praktyk User Experience, na jednym urządzeniu, w pełni komunikującymi się z systemami dziedzinowymi banku czy aplikacjami CRM.

Źródło: Billennium sp. z o.o.