Czarny piątek – amerykańskie święto zakupów także w Polsce

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

dlon.gotowka.02.250x167Jedna z największych amerykańskich platform ecommerce FiftyOne wesprze mobilne płatności Paypal w 18 krajowych walutach. Dzięki współpracy klienci PayPal, w zbliżające się największe święto zakupów na świecie, - Czarny Piątek - zapłacą za towary topowych amerykańskich sklepów w lokalnej walucie i po promocyjnych cenach.

Jak co roku amerykańskie sklepy szykują największe świąteczne promocje na dzień następujący po Święcie Dziękczynienia, czyli Czarny Piątek (25.11). Tego dnia zniżki w tysiącach sklepów w USA wahają się między 40% a 85% a przeciętny obywatel wydaje ponad połowę swojego świątecznego budżetu na prezenty.

Pobudzenie handlu międzynarodowego to jeden z naszych priorytetów a Czarny Piątek to idealny moment by dać naszym polskim klientom oferty przygotowane specjalnie dla nich przez naszych amerykańskich partnerów. Globalnie, jedna czwarta wszystkich transakcji PayPal to płatności za towary w innych krajach. W Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej ten odsetek jest jeszcze wyższy i liczymy, że w okresie Czarnego Piątku dodatkowo wzrośnie. Dzięki partnerstwu z liderem rynku, jakim jest FiftyOne, możemy wprowadzić nasze innowacyjne i bezpieczne formy płatności szybciej i na większą skalę tam gdzie nie były one wcześniej dostępne„. – mówi Damien Perillat, Szef PayPal Europa Środkowa i Wschodnia.

FiftyOne zrzesza 125 topowych Amerykańskich sklepów wśród nich -, Bloomingdale’s, Macy’s, Neiman Marcus, Saks Fifth Avenue, The Children’s Place czy Under Armour i umożliwia im transakcje w ponad 100 krajach świata w 60. różnych walutach. PayPal pojawi się teraz, jako dodatkowa forma płatności dla klientów w 30 krajach. Dodatkowo wiele amerykańskich sklepów, na zbliżające się święto, szykuje oprócz wyjątkowo niskich cen, specjalne oferty dla klientów z Polski m.in. bezpłatne zwroty, koszty wysyłki, brak prowizji przy płatności w PLN czy pokrycie kosztów cła.

PayPal dostarcza coraz więcej rozwiązań płatniczych naszym międzynarodowym klientom i chcemy by były one jak najszerzej dostępne, także w Czarny Piątek.” – powiedział Michael Desimone prezes FiftyOne Gobal Ecommerce.  „Topowi sprzedawcy w USA ufają FiftyOne i liczą, że sprawnie wprowadzimy ich na nowe zagraniczne rynki. Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie globalnego doświadczenia by zaoferować lokalnym klientom znajome metody płatności we własnej walucie.  To buduje zaufanie i zwiększa komfort.” – przekonuje Desimone.

Jak pokazują coroczne raporty firmy PayPal, Polscy użytkownicy coraz chętniej kupuja za oceanem i nie tylko. Skłania ich do tego m.in. poczucie bezpieczeństwa i wygody, jakie dają zagraniczne transakcje przy uzyciu konta PayPal.

Nowe waluty dodane do usługi PayPal to – brazylijski real, frank szwajcarski, czeska korona, duńska korona, dolar Hong Kong, węgierski forint, izraelska szekla, japoński jen, meksykańskie peso, korona norweska, dolar nowozelandzki, peso filipińskie, polski złoty, szwedzka korona, singapurski dolar, tajski baht,  turecka lira i tajwański dolar.

Źródło: PayPal
FiftyOne