Credit Agricole wchodzi do Blika

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

credit.agricole.01.400x308Bank podpisał umowę, dzięki której jego klienci już niedługo będą mogli korzystać z systemu płatności mobilnych oferowanego przez spółkę PSP

To na razie informacje nieoficjalne, ale potwierdzone w dwóch niezależnych źródłach zbliżonych do obu firm. Komunikat w tej sprawie ma zostać ogłoszony w ciągu najbliższych dni. Odpowiednia umowa została podpisana tuż przed końcem ubiegłego roku.

Credit Agricole już kilka miesięcy temu podpisało z Polskim Standardem Płatności list intencyjny, w którym zadeklarowało chęć zaoferowania klientom płatności Blik. Teraz ta intencja została sformalizowana, choć harmonogramu wdrożenia jeszcze nie ma. Na pewno nie uda się tego zrobić przed debiutem aplikacji mobilnej Credit Agricole, do którego ma dojść w ciągu najbliższych miesięcy.

Francuski bank jest ósmym, którego klienci będą mogli korzystać z płatności Blik. Obecnie dostęp do nich mają właściciele kont w Aliorze, BZ WBK, ING, mBanku, Millennium i PKO BP. W kwietniu dołączą do nich użytkownicy rachunków Getinu. Wczorajsza Rzeczpospolita podała, że ma to nastąpić w lutym, ale z moich informacji wynika, że termin ten jest nierealny.

Natalia Załęcka, dyrektor departamentu „Digital” w Getin Noble Banku niedawno zadeklarowała w rozmowie ze mną, że aktualizacja aplikacji zawierająca Blika jest już gotowa. Jednak testy potrwają co najmniej kilka tygodni, a klienci dostaną do niej dostęp na przełomie I i II kwartału. Wcześniej chęć zaoferowania Blika swoim klientom zadeklarował inny francuski bank obecny na polskim rynku, czyli Euro Bank. Później plany te jednak zawiesił.

Credit Agricole jest jednym z ostatnich banków na polskim rynku, który nie posiada w ofercie aplikacji mobilnej. Jednak intensywnie nad nią pracuje. Jesienią ubiegłego roku widziałem jej pierwszą wersję. Bank postanowił jednak ją udoskonalić, co odwlekło debiut tego rozwiązania. Z informacji przekazanych mi przez biuro prasowe CA wynika, że apka ma zostać udostępniona klientom w I kw. bieżącego roku.

Źródło: www.cashless.pl