Coraz ostrzejsze hamowanie polskiej gospodarki, zapytania o kondycję kontrahentów i klientów spadły już niemal o połowę

Coraz ostrzejsze hamowanie polskiej gospodarki, zapytania o kondycję kontrahentów i klientów spadły już niemal o połowę
Fot. stock.adobe.com/Andrey Kiselev
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W szóstym tygodniu kwarantanny (20 IV-26 IV) liczba sprawdzeń wiarygodności płatniczej osób i firm była o 46 proc. mniejsza niż w analogicznym okresie zeszłego roku - wynika z bazy Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.
W szóstym tygodniu kwarantanny (20 IV-26 IV) liczba sprawdzeń wiarygodności płatniczej osób i firm była o 46 proc. mniejsza niż w analogicznym okresie zeszłego roku #BIG #InfoMonitor #firmy #koronawirus #COVID19 @BIGInfoMonitor

„W szóstym tygodniu kwarantanny, między 20 a 26 kwietnia doszło do pogłębienia spadku sprzedaży w przedsiębiorstwach. Po notowanym wcześniej 40 procentowym pogorszeniu teraz spadek wyniósł 46 proc. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku” – napisano.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Częściowe odmrożenie gospodarki

„Zapowiedziane właśnie przez rząd, częściowe odmrożenie gospodarki ma szansę pozytywnie wpłynąć na popyt na usługi wielu firm, szczególnie tych nastawionych na klienta masowego. Ruszy bowiem sprzedaż firm zlokalizowanych w centrach i galeriach handlowych, które mają zostać otwarte dla klientów od 4 maja. Mieści się tam wiele punktów obsługi klienta należących do firm telekomunikacyjnych, operatorów telewizji kablowej czy banków. Obecny stan, jak widać prowadzi do coraz większego wyhamowania, co nie byłoby dobre dla całej gospodarki” – dodano.

Bądź na bieżąco z tematem koronawirusa – zapisz się na nasz newsletter >>>

Źródło: BIG InfoMonitor / Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor, PAP BIZNES