COP24: ING Bank Śląski Liderem Elektromobilności 2018

COP24: ING Bank Śląski Liderem Elektromobilności 2018
ING Bank Śląski - Siedziba w Katowicach (fot. ING Bank Śląski)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ING Bank Śląski został doceniony za zaangażowanie w rozwój rynku samochodów elektrycznych w Polsce. Bank odebrał wyróżnienie "Lider Elektromobilności 2018" podczas 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu w Katowicach (COP24).

#INGBankSlaski został doceniony za zaangażowanie w rozwój rynku samochodów elektrycznych w Polsce #ING #elektromobilność @INGBankSlaski

Nagrody i wyróżnienia odebrały firmy i instytucje najbardziej zaangażowane w rozwój zero-i niskoemisyjnego transportu w Polsce. ING Bank Śląski był jedyną instytucją finansową wśród wyróżnionych firm.

– Uważamy, że naszym obowiązkiem jest odpowiedzialny i aktywny udział w inicjatywach wspierających projekty związane z ochroną środowiska, a także poprawiających jakość życia mieszkańców. Jednym z obszarów naszego zainteresowania, a także perspektywicznym rynkiem, jest elektromobilność. Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze starania w pomaganiu klientom w transformacji energetycznej oraz wyborze rozwiązań sprzyjających zmniejszaniu emisji CO2 zostały docenione – powiedziała Joanna Erdman, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Podstawą przyznania tytułu „Lidera Elektromobilności 2018” był ranking przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz firmę doradczą PwC. Opracowanie powstało na podstawie wyników ankiety, na którą odpowiedziało 116 firm i instytucji, prezentując swoje obecne i prognozowane zaangażowanie w rozwój elektromobilności. Pytania dotyczyły m.in. użytkowanych pojazdów elektrycznych, planów związanych z ich zakupem, przewidywanych nakładów finansowych na infrastrukturę oraz aktualną ofertę produktów i usług w segmencie e-mobility.

Patronat nad rankingiem objęły Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.