Concordia: szybka, sprawna i rzetelna likwidacja szkód

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

concordia.01.250x60W tym roku jednym z priorytetów Concordii jest jeszcze skuteczniejsza i szybsza likwidacja szkód.

Dlatego w I kwartale 2013 r. podpisała nową umowę  z firmą Audatex na korzystanie z  platformy internetowej AudaNet. Dzięki temu proces związany z wydaniem decyzji o wysokości szkody został skrócony do kilku dni. W krótkim czasie klient otrzymuje informację na temat szacunkowej wysokości szkody. Może więc zająć się naprawą uszkodzonego auta bez obaw, że środki, które otrzyma nie wystarczą mu na pokrycie strat.

Dzięki integracji platformy AudaNet z wewnętrznym systemem likwidacji szkód komunikacyjnych, do której mają dostęp rzeczoznawcy współpracujący z Concordią, oszczędzany jest czas związany z przesłaniem informacji do ubezpieczyciela, uproszczona jest procedura związana z dokumentacją szkody i identyfikacją poszkodowanego. W całości jest ona bowiem pobierana na miejscu zdarzenia i przesyłana w kilka godzin do likwidatora prowadzącego celem weryfikacji.

„Unikamy zatem ryzyka błędnego lub niekompletnego dostarczenia dokumentów niezbędnych do sprawnej likwidacji szkody. W konsekwencji zaś usprawniony jest cały proces zarządzania szkodą przez rzeczoznawców” – mówi Piotr Adamczyk, dyrektor Biura Likwidacji Szkód w Concordii.

Źródło: PIU