Compensa, Warta i Benefia najlepsze wg UFG

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

tabela.kalkulator.01.400x267Compensa, Warta i Benefia to liderzy najnowszego rankingu w zakresie jakości danych w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Na kolejnych pozycjach znalazły się Ceska Pojistovna (Proama) i Uniqa, które zajęły czwarte i piąte miejsce. Największego skoku w rankingu za 2013 rok dokonał Link4, przeskakując o jedenaście pozycji – na szóste miejsce. Klasyfikację sporządzono w oparciu o sześć wskaźników uwzględniających m.in. terminowość i jednoznaczność przesyłanych danych czy odsetek unieważnianych rekordów.

Jak zaznacza Sława Cwalińska-Weychert, wiceprezes UFG, ranking pokazuje, że możliwe są inne kryteria oceny ubezpieczycieli niż tylko wysokość składki. „Oczywiście kluczowym kryterium pozostaje jakość likwidacji szkód, ale coraz większego znaczenia nabiera przekonanie klientów o skutecznym zarządzaniu ich danymi przez ubezpieczycieli” – dodaje.

„Zainteresowanie bazą UFG jest olbrzymie” – mówi Elżbieta Wanat-Połeć, prezes UFG. „Świadczy o tym czterokrotnie większa niż ilość pojazdów liczba zapytań od ubezpieczycieli o dane znajdujące się w bazie.

Utrzymanie wysokiej jakości tych danych leży więc w interesie całego rynku, a nasz ranking ma na celu zmobilizowanie firm do pilnowania jakości oraz terminowości przesyłania danych do Ośrodka Informacji Funduszu” – wskazuje.

Źródło: PIU