Compass Offices otwiera pierwsze biuro serwisowane w Warszawie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

biurowiec.01.400x274W ścisłym centrum Warszawy, przy stacji drugiej linii metra w nowoczesnym biurowcu Rondo 1 można już wynająć biuro (serwisowane lub wirtualne) od Compass Offices, jak poinformowano w czasie konferencji prasowej 22 września. To największa azjatycka firma z szybko rozwijającego się sektora biur serwisowanych.

Hadley Dean, dyrektor zarządzający Compass Offices na obszar EMEA uważa, że zapotrzebowanie na usługi wynajmu: biur (serwisowanych i wirtualnych), sal konferencyjnych, usług sekretarskich oraz dostępu do nowoczesnych rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych będzie rosło. Na rynek wchodzi nowe pokolenie przyzwyczajone do mobilności i częstych zmian miejsca pracy. Nie chcą oni czekać na wyposażenie biura, budowę infrastruktury informatycznej itp. Dziś nie zakłada się też funkcjonowania w tym samym miejscu przez wiele lat. W tej chwili Compass Offices udostępnia klientom powierzchnię w biurowcu Rondo 1, zajmując 10. piętro wieżowca, czyli około 2000 m kw. na której może zmieścić się około 60 firm. Jak podano, Compass Offices chce działać w pięciu lokalizacjach w Polsce. W nachodzących miesiącach otwarte mają też zostać kolejne centra firmy na Filipinach, w Szanghaju, Chinach i Australii.

Dla kogo oferta?
Naszą gospodarkę ominął kryzys i wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach powinna rozwijać się stabilnie. Małe i średnie firmy stanowią też o sile naszej gospodarki. Jeśli chce się szybko rozpocząć działalność, pozyskać klientów to barierą może być brak odpowiednio wyposażonego biura. Nieraz potrzebne jest ono tylko przez krótki czas w ciągu tygodnia. Poszukiwane są też miejsca w dobrych lokalizacjach, by można było się spotkać z kontrahentem. Częściową próbą odpowiedzi na takie potrzeby było na przykład utworzenie przez Idea Bank w placówkach bankowych miejsc, w których klienci banku, przedsiębiorcy mogą skorzystać (za darmo) z dostępu do internetu i miejsc do pracy w ramach tzw. Idea Hub. Compass Offices oferuje oczywiście znacznie więcej, choć nie za darmo. Większe firmy mogą wynająć odpowiednia powierzchnię w celu przeprowadzenia szkoleń, warsztatów, spotkań biznesowych, telekonferencji. Liczy się prestiżowe, dobrze położone i skomunikowane miejsce z nowoczesnym wyposażeniem i profesjonalną (np. posługującą się językami obcymi obsługą). Przedstawiciele firmy wymieniają atuty firmy: najwyższa jakość obsługi, transparentność, brak jakichkolwiek ukrytych kosztów. W budynku Rondo 1 w Warszawie, na piętrze zajmowanym przez Compass Offices, znajduje się między innymi atrium wyposażone w strefę salonową (lounge) do przyjmowania klientów, duża recepcja z profesjonalną obsługą, sale konferencyjne z widokiem na miasto, biura dla klientów, kąciki kawowe i strefy wypoczynku. Atutem jest krótki czas wynajmu. Stanowisko pracy lub biuro można wynająć na jeden miesiąc, a nawet na jeden dzień. Usług oferowane przez Compass Offices to: biura serwisowane (dla osób fizycznych i grup), pakiety biur wirtualnych, usługi sekretarskie, sale biznesowe, sale konferencyjne, usługi organizowania seminariów, nowoczesne wideo konferencje i komunikacja, zakładanie spółek, wsparcie informatyczne, techniczne i technologiczne, usługi w chmurze. Do 2017 roku firma planuje działać w Warszawie w pięciu centrach biznesowych. Elastyczność oferowanych usług ma być jednym z głównych wyróżników w stosunku do ofert konkurencji.

Biura serwisowane to znak naszych czasów. Jakiś czas temu wydawało się, że nowe technologie teleinformatyczne pozwolą pracować zdalnie i będzie to dominujący trend. Jednak tam gdzie powstają nowe pomysły i innowacje, potrzebna jest nam bezpośrednia interakcja z drugim człowiekiem. Technologia tego nie zastąpi. Wydaje się, że biura serwisowane są ciekawą alternatywą dla dotychczasowego sposobu funkcjonowania wielu małych firm wzrost konkurencji na tym rynku

Bohdan Szafrański