Citi Handlowy wspiera firmy z Państwa Środka

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

citi.handlowy.250xCiti Handlowy jako wiodący bank dla korporacji jest partnerem chińskich firm wchodzących do Polski. Jednym z pierwszych przedsiębiorstw z Państwa Środka był Huawei, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), który współpracuje z bankiem od 8 lat.

Grupa Citi od lat ’80 jest obecna na tym rynku – Citi był pierwszym zagranicznym bankiem, który uzyskał licencję na realizację transakcji FX czy uruchomił bankowość mobilną. Dziś Citi Handlowy adresuje do przedsiębiorców myślących o debiucie na globalnych rynkach, takich jak Chiny, program Emerging Market Champions. Ta inicjatywa grupy Citi, która obejmuje wybrane kraje na całym świecie, od 2011 roku oferuje wsparcie i usługi finansowe dla polskich firm zainteresowanych międzynarodową ekspansją.

Jacek Czerniak, Dyrektor Departamentu Klientów Globalnych w Citi mówi:” W 2012 roku chcemy skupić się na dalszym budowaniu i rozwoju naszej oferty Emerging Market Champions. Chiny jako część grupy BRIC, to jeden z motorów gospodarki europejskiej i ważny punkt na mapie biznesowej dla polskich przedsiębiorstw,Emerging Market Champions to propozycja wsparcia firm zainteresowanych międzynarodową obecnością. Co ważne bankową ofertę usług doradczych, platformę walutową Citi FX Pulse oraz obecności Citi w ponad 160 krajach łączymy z wsparciem i wiedzą ekspertów PAIZ.”. Więcej o roli Chin oraz EMC w filmie na bankowym kanale na youtube.pl: http://www.youtube.com/watch?v=bYzmyAHpSpg

Citi Handlowy jest liderem rynku bankowości korporacyjnej. Bank obsługuje ponad połowę firm z zestawienia Listy 500 największych polskich przedsiębiorstw, a w przypadku TOP 100 – ten odsetek wzrasta do 75%. Jednym z obszarów specjalizacji Citi Handlowego jest obsługa i wsparcie międzynarodowych firm inwestujących w Polsce.. Innym atutem w ofercie banku jest dostęp do finansowania przez unikalną bankowość inwestycyjną opartą na trzech filarach – która łączy wiodącą pozycję Banku Handlowego w obszarze bankowości korporacyjnej, Dom Maklerski Banku Handlowego- numer jeden na rynku akcji oraz know-how globalnego lidera grupy Citi.

Źródło: Citi Handlowy