Citi Handlowy w gronie firm z najlepszymi relacjami inwestorskimi

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

citi.handlowy.02.400x259Z badania TNS Polska przeprowadzonego wśród 130 analityków, doradców i maklerów giełdowych wynika, że Citi Handlowy, jako jeden z dwóch banków znalazł się w gronie 6 firm najlepiej komunikujących się z inwestorami. Badanie zostało zrealizowane w ramach projektu "Giełdowa Spółka Roku" realizowanego przez Puls Biznesu. Ocenie podlegały wszystkie spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Tak wysokie miejsce w rankingu, stanowi dla nas duże wyróżnienie, a zarazem potwierdzenie, że realizowana strategia IR jest skuteczna, a komunikacja pozytywnie odbierana przez rynek. Z roku na rok staramy się podnosić standardy naszych działań i elastycznie reagować na zmieniające się oczekiwania inwestorów i analityków, co ma przełożenie zarówno na zwiększenie częstotliwości komunikacji z rynkiem oraz jeszcze większą transparentność w zakresie przekazywanych informacji. Naszym codziennym zaangażowaniem chcemy pokazać, że zarówno inwestorzy instytucjonalni jak i indywidualni mogą na bieżąco otrzymywać wiarygodne i rzetelne informacje o naszej spółce – mówi Katarzyna Otko-Dąbrowska, Dyrektor Zespołu Relacji Inwestorskich w Citi Handlowy.

„Relacje z inwestorami” to jedna z pięciu kategorii rankingu „Giełdowa Spółka Roku”, którego realizację zlecił Puls Biznesu. W badaniu przeprowadzonym w 2014 wzięło udział 130 losowo wybranych maklerów, analityków i doradców inwestycyjnych reprezentujących domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, inwestycyjne i powiernicze, departamenty kapitałowe banków oraz firmy konsultingowe.

Źródło: Bank Handlowy