CIMA i The Hackett Group z nową kwalifikacją dla specjalistów z sektora usług dla biznesu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) rozpoczął globalną współpracę z amerykańską firmą konsultingową The Hackett Group, której wynikiem będzie zaimplementowanie kompleksowego systemu kwalifikacji ukierunkowanego na zarządzanie talentem oraz rozwój zawodowy. Program został stworzony ze szczególną myślą o specjalistach z branży nowoczesnych usług dla biznesu.

Nawiązanie kooperacji to odpowiedź na aktualne potrzeby sektora związane z koniecznością inwestowania w politykę zatrudnień, rozwoju oraz retencji pracowników pod kątem poszerzania doświadczenia i wiedzy potrzebnej do utrzymania światowego poziomu efektywności biznesowej. W tym celu CIMA wraz z The Hackett Group wspólnie zaangażowały się w stworzenie kwalifikacji Global Business Services.

Program zaoferuje szkolenie w obrębie strategicznych umiejętności, które mogą znaleźć zastosowanie na każdym rynku, jednocześnie wyznaczając międzynarodowe standardy. Będzie bazować na szczegółowych analizach, doradztwie wykonawczym i praktykach Grupy Hackett, uwzględni także wiedzę opartą na wieloletnim doświadczeniu Instytutu CIMA – światowej organizacji zrzeszającej ponad 227 000 członków i studentów ze 179 krajów.

– Kwalifikacja Global Business Services to pierwszy program o zasięgu globalnym w dziedzinie nowoczesnych usług biznesowych i outsourcingu, który został opracowany przez praktyków dla praktyków. Jego celem jest poszerzanie wiedzy na temat najwyższej klasy narzędzi, technik i umiejętności, z powodzeniem wykorzystywanych w celu skutecznego obniżania kosztów przy jednoczesnym poprawianiu jakości i zwiększaniu różnorodności usług dostarczanych klientom końcowym. Uzyskanie kwalifikacji GBS niesie ze sobą wymierne korzyści, zarówno dla pracodawców jak i pracowników. Wśród najważniejszych benefitów należy wymienić zwiększenie elastyczności zespołu, lepsze rozumienie szeroko pojmowanego otoczenia biznesowego czy stworzenie firmowej bazy wiedzy, umiejętności i najlepszych praktyk niezbędnych do efektywnego funkcjonowania w sektorze usług wspólnych – wyjaśnia Jakub Bejnarowicz, Szef CIMA w Europie Środkowo-Wschodniej.

Program obejmuje różnorodne aspekty dotyczące sektora i koncentruje się na szczegółowej analizie świadczonych w jego obrębie usług. Naświetla specyfikę poszczególnych procesów – zwłaszcza z dziedziny finansów – oraz działań związanych z HR, IT i zamówieniami. Pomaga również organizacjom w utrzymaniu światowego poziomu w zakresie rozwoju talentów wraz z kluczowymi dla branży umiejętnościami.

Pracodawcy zainteresowani kwalifikacją Global Business Services zostaną bezpośrednio zaopatrzeni w materiały naukowe przez Instytut CIMA, które przekażą zainteresowanym pracownikom. Uczestnicy programu będą mogli przystąpić do egzaminu w formie elektronicznej w jednym z ponad 5000 centrów egzaminacyjnych Pearson VUE na całym świecie. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu  otrzymają globalnie uznawany certyfikat.

Więcej informacji tutaj

Agnieszka Woś