Chmura Krajowa: Google i Microsoft zadeklarowali łącznie 3 mld USD inwestycji w Polsce

Chmura Krajowa: Google i Microsoft zadeklarowali łącznie 3 mld USD inwestycji w Polsce
By Anna Mościcka - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53208155
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Google i Microsoft zadeklarowali łącznie 3 mld USD inwestycji w Polsce w najbliższych latach, poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.
.@PawelBorys_: @Google i @Microsoft jako partnerzy strategiczni @ChmuraKrajowa, @PKOBP i @Grupa_PFR zadeklarowali łącznie 3 mld USD inwestycji w Polsce w najbliższych latach #PFR #Google #Microsoft

„Google i Microsoft jako partnerzy strategiczni Chmury Krajowej, PKO BP i Grupy PFR zadeklarowali łącznie 3 mld USD inwestycji w Polsce w najbliższych latach. Polska staje się hubem cyfrowym Europy Śr.-Wschodniej” – napisał Borys na swoim profilu na Twitterze.

Na początku maja dyrektor generalny Microsoft w Polsce Mark Loughran poinformował, że Microsoft wspólnie z Operatorem Chmury Krajowej ogłosił partnerstwo o wartości 1 mld USD w technologię cyfrową. W ramach inwestycji planuje działania na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, wsparcie transformacji cyfrowej i budowę pierwszego bezpiecznego i hiperskalowalnego regionu centrum przetwarzania danych w chmurze Microsoft.

W Warszawie powstanie region Google Cloud

Ponadto pod koniec września ub.r. Operator Chmury Krajowej nawiązał strategiczne partnerstwo z Google Cloud. Na jego mocy w Warszawie powstanie region Google Cloud – centrum infrastruktury i oprogramowania. Pierwsi klienci będą mają korzystać z polskiej chmury w bieżącym roku.

Czytaj także: Strategiczne partnerstwo Operatora Chmury Krajowej i Google >>>

W 2018 r. PKO BP podpisał umowę z PFR dotyczącą utworzenia polskiej chmury obliczeniowej (w podziale na 50% udziałów każdy).

Źródło: ISBnews