Cezary Kocik

Cezary Kocik
Fot. mBank S.A.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Wiceprezes Zarządu

Bankowość detaliczna

mBank S.A.

Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku finanse i bankowość. W 2015 r. ukończył Advanced Management Program (AMP 189) w Harvard Business School, a w 2018 r. kurs Strategic Management in Banking w INSEAD. Posiada licencję maklera papierów wartościowych.

Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z bankowością. W latach 1994 – 1996 pracował w Domu Maklerskim Banku PBG jako makler papierów wartościowych. W 1996 rozpoczął pracę w Banku PBG jako główny specjalista w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej. W latach 1997 – 2000 skutecznie przeprowadził szereg procesów restrukturyzacyjnych kredytów korporacyjnych w Banku BPG, a następnie w strukturach jego spadkobiercy – Banku Pekao SA. W latach 2000-2004 pracował na stanowisku Dyrektora Oddziału Banku Pekao SA w Łodzi, wówczas 5 największego oddziału w strukturze Pekao SA.

Od 2004 r. współtworzy bankowość detaliczną mBanku: początkowo w obszarze ryzyka kredytów detalicznych, a następnie w obszarze sprzedaży i procesów biznesowych. Od kwietnia 2012 r. pełni funkcję wiceprezesa zarządu.

Źródło: mBank