CBRE silnie zaznacza swoją obecność w Trójmieście

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

140928.centrum.biurowe.neptun.02.268.

  • CBRE wzmacnia trójmiejski zespół i rozwija nowe linie biznesowe
  • Nowe biuro CBRE w Centrum Biurowym NEPTUN - najnowocześniejszym biurowcu w Trójmieście
  • CBRE czwarty rok z rzędu liderem segmentu powierzchni biurowych w Trójmieście - ponad 50% udział w rynku w 2014 r.

CBRE, wiodąca na świecie firma doradcza na rynku nieruchomości, zaznacza silniej swoją pozycję w Trójmieście, wzmacniając zespół, rozszerzając zakres usług oraz przenosząc swoją siedzibę do najnowocześniejszego biurowca w Trójmieście - Centrum Biurowego Neptun. Zmiana biura jest efektem polityki firmy, która doceniając potencjał i prognozując dalszy dynamiczny rozwój trójmiejskiego rynku nieruchomości komercyjnych, wzmacnia swoją obecność w regionie.

Centrum Biurowe Neptun (CBN) zlokalizowane przy alei Grunwaldzkiej 103A, jest pierwszym nowoczesnym, wysokościowym obiektem biurowym klasy A w Trójmieście i jednocześnie najwyższym budynkiem w Gdańsku. 86-metrowy budynek, oddany do użytkowania w styczniu 2014 roku, oferuje 16 000 mkw. powierzchni biurowej oraz handlowo-usługowej w nowoczesnym, 18-stopiętrowym wieżowcu. Trzy kondygnacje podziemnego parkingu zapewniają miejsca dla 160 samochodów. Inwestycja została wyróżniona certyfikatem BREEAM (Very Good). Właścicielem Centrum Biurowego Neptun jest Hines, prywatna firma specjalizująca się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości, organizacji procesu deweloperskiego i zarządzaniu nieruchomościami na całym świecie. Autorem projektu jest renomowana pracownia architektoniczna AHR Architects.

CBRE jest niekwestionowanym liderem pośród międzynarodowych firm doradczych w sektorze nieruchomości komercyjnych w regionie Gdańska, Gdyni i Sopotu. Trójmiejskie biuro ma w swoim portfolio obsługę znaczących transakcji na rynku powierzchni biurowych. W 2012 r. CBRE doradzało bankowi BPH w konsolidacji najmu biur w regionie Trójmiasta, której efektem było przeniesienie blisko 3 000 pracowników banku z pięciu oddzielnych lokalizacji do obiektu biurowego Euro Office Park. Była to największa transakcja najmu na lokalnym rynku biurowym w ostatnich trzech latach – BPH wynajął około 20 000 mkw. W ostatnim kwartale 2014 r., CBRE doradzała m.in. francuskiej firmie Sii, specjalizującej się w outsourcingu IT i inżynierii przemysłowej, w wynajmie 3 400 mkw. powierzchni biurowej w Olivia Point & Tower. Pośredniczyła także w transakcjach najmu po stronie firm Epam (Olivia Business Centre) i Arla Foods (CB Neptun) – w obu przypadkach 3 400 mkw. oraz japońskiego armatora kontenerowego, firmy MOL (Alchemia) – 800 mkw.

waddell.colin.cbre.01.268W ciągu ostatnich 4 lat CBRE stało się wiodącą firmą doradczą na trójmiejskim rynku nieruchomości biurowych. Co druga znacząca transakcja w tym segmencie jest obecnie realizowana przez naszą firmę. Ze względu na naszą rosnącą pozycję na trójmiejskim rynku doradztwa nieruchomościowego, jak również całościowy wzrost działalności CBRE w Polsce, chcemy szerzej inwestować w naszą obecność w Trójmieście. W tym roku nasz gdański zespół został uzupełniony o kolejne usługi zarządzania projektami w celu wzmocnienia zakresu działania naszego trójmiejskiego biura. W przyszłości planujemy także uruchomienie nowych linii biznesowych, aby móc jeszcze bardziej wspierać naszych klientów. Jednym ze strategicznych celów CBRE jest rozwijanie regionalnej sieci biur w Polsce wzorem naszej działalności w Trójmieście.” – mówi Colin Waddell, dyrektor zarządzający CBRE w Polsce.

CBRE dla swoich klientów z Trójmiasta rozszerzyło zakres usług o doradztwo budowlane, od maja 2014 roku realizowane bezpośrednio z gdańskiego biura. Podstawową usługą, jaką naszym klientom oferują specjaliści z Działu Doradztwa Budowlanego, jest Zarządzanie Projektami (Project Management) oraz Zarządzanie Kosztami aranżacji i wyposażenia powierzchni biurowych, magazynowych i handlowych. Równocześnie realizują oni pokrewne i niezbędne w procesie budowlanym usługi, takie jak Strategia Środowiska Pracy, Projektowanie Architektoniczne oraz Doradztwo i Opinie Techniczne.

Marcin Charun, Menedżer Projektu i Inspektor Budowlany, który jest wspierany przez 16-osobowy zespół menedżerów i konsultantów Doradztwa Budowlanego CBRE, od maja 2014 roku nadzoruje projekty trójmiejskie. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu budowy i aranżacji wnętrz projektów  komercyjnych, jak również  w opracowywaniu analiz technicznych budynków (due dilligence). W dotychczasowej karierze realizował projekty dla dużych klientów korporacyjnych w różnych miastach Polski.

wisniewski.mariusz.cbre.01.268Po zmianie lokalizacji trójmiejskiej siedziby CBRE, nasi klienci zyskali nie tylko większy komfort ze względu na nowoczesną przestrzeń biurową, którą oferuje CB Neptun. Dążąc do obsługi klientów na najwyższym poziomie, zwiększamy w Trójmieście liczbę specjalistów oraz wprowadzamy nowe linie biznesowe. Pozycja lidera zobowiązuje, dlatego jako jedyni w regionie zapewniamy Klientom kompleksową usługę – od analizy rynku, wyszukania optymalnego biura, negocjacji warunków najmu i zapisów umów do zapewnienia wsparcia dedykowanego inżyniera w kwestiach technicznych” – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca dyrektora działu powierzchni biurowych w CBRE, szef trójmiejskiego biura.

W przemysłowo-logistycznym sektorze trójmiejskiego rynku komercyjnego, CBRE jest jedną z wiodących firm doradczych w regionie. Dysponuje dogłębną wiedzą na temat lokalnych nieruchomości magazynowych i przemysłowych wszystkich rodzajów i klas oraz dobrymi relacjami z polskimi i międzynarodowymi właścicielami tych obiektów w Trójmieście i całym regionie. CBRE może się pochwalić pośrednictwem m.in. przy trójmiejskich transakcjach dla takich klientów jak: Rockwell Automation, Staples, Kuehne+Nagel. Osobą odpowiedzialną za projekty w Trójmieście jest Zbigniew Smyczyński, doświadczony negocjator i specjalista z szeroką znajomością rynku Północnej i Zachodniej Polski.  Zbigniew ma 5-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości przemysłowych oraz mieszkaniowych.

Jeśli chodzi o rynek nowoczesnych nieruchomości handlowych w Trójmieście, według CBRE jest to region, który na tle innych rejonów kraju, jest atrakcyjny dla inwestorów ze względu na potencjał budowy kolejnych centrów handlowych trzeciej generacji. Obecnie wskaźnik nasycenia powierzchnią handlową w aglomeracji trójmiejskiej wynosi 526 mkw. na 1 000 mieszkańców (średnia dla pozostałych aglomeracji to około 450 mkw. na 1 000 mieszkańców).

Źródło: CBRE