BZ WBK Leasing wyłącznym partnerem finansowym Subaru

BZ WBK Leasing wyłącznym partnerem finansowym Subaru
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
BZ WBK Leasing S.A. został oficjalnym partnerem i operatorem finansowym Subaru Import Polska Sp. z o.o. Będzie dostarczać rozwiązania finansowe, narzędzia i obsługę dla sieci dealerskiej spółki - tak w przypadku przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Wyniki, jakie branża leasingowa odnotowała na początku 2017 r. w segmencie pojazdów są dobrym prognostykiem na nadchodzące miesiące. Tylko w pierwszym kwartale dynamika finansowania pojazdów osobowych wyniosła prawie +23% rok do roku, a nowe kontrakty osiągnęły ponad 6 mld zł. Równie optymistycznie prezentują się dane Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM). W grupie samochodów osobowych w samym tylko czerwcu 2017 r. odnotowano – utrzymujący się od kwietnia 2015 r. (czyli 27. miesiąc z rzędu) i nieprzerwanie od początku roku – wzrost rejestracji nowych pojazdów o ponad 7% rok do roku oraz o ponad 6% więcej niż w maju br.

– Cały sektor leasingowy od lat odnotowuje bardzo dobre wyniki w zakresie finansowania pojazdów osobowych. Zgodnie z przewidywaniami ten segment środków trwałych będzie w kolejnych latach w dalszym ciągu dominującym na rynku leasingu w Polsce – zauważa Tomasz Sudaj, dyrektor ds. strategii rynkowej w BZ WBK Leasing. – Głównym powodem takiego trendu będzie utrzymujący się rosnący udział firm w zakupach nowych samochodów osobowych, a dane płynące z polskiej gospodarki są tylko potwierdzeniem tego. Od początku 2017 r. nastroje przedsiębiorców z sektora przemysłowego są coraz lepsze – najwyższe od marca 2015 r. W czerwcu odnotowaliśmy dalszą poprawę obecnych i przyszłych nastrojów, a bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej wzrósł o ponad 11% rok do roku – wyjaśnia.

– Decyzja o podpisaniu umowy z Subaru Import Polska nie tylko wpisuje się w naszą strategię dalszego rozwoju, ale przede wszystkim, z czego jesteśmy dumni, zapewni naszemu partnerowi bezpieczne i elastyczne formy finansowania aut Subaru, atrakcyjne i dostosowane do potrzeb naszych wspólnych klientów – dodaje dyrektor ds. strategii rynkowej w BZ WBK Leasing.

W myśl zawartej umowy, firmy mogą sfinansować nowy samochód z szerokiego portfolio Subaru już w pożyczce 0% nawet na trzy lata. Na podobne warunki mogą także liczyć osoby prywatne, które będą zainteresowane zakupem pojazdów tej marki. Płatność zobowiązań może nastąpić w ratach rocznych, ale finansowanie można również rozłożyć na raty miesięczne.

– BZ WBK Leasing to solidny partner finansowy i właśnie dlatego podjęliśmy decyzję, że nasze auta będą finansowane przez tę właśnie instytucję – wskazuje Witold Rogalski, prezes zarządu Subaru Import Polska. – Zależy nam na tym, żeby finansowanie przygotowane dla naszych klientów było bezpieczne i zgodne z najwyższymi standardami.

W przygotowanej nowej ofercie finansowania przez BZ WBK Leasing dostępne są wszystkie modele aut marki Subaru. – Przygotowana wspólnie z naszym partnerem oferta finansowania pożyczką i leasingiem to szeroki wachlarz możliwości – zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Dzisiaj klienci firm leasingowych oczekują nie tylko atrakcyjnej ceny związanej z finansowanym przedmiotem. Aby sprostać wymaganiom i móc konkurować na rynku musimy zapewnić elastyczność, komfortowy proces oraz bezpieczeństwo dokonywanej transakcji. To najważniejsze cechy, którymi kierują się klienci przy zakupie pojazdu. Jestem przekonany, że przygotowana wspólnie z Subaru Import Polska oferta spotka się z zainteresowaniem rynku – podkreśla Tomasz Sudaj.