Brytyjski Revolut nawiązał współpracę z amerykańskim Stripe; zoptymalizuje płatności w Europie

Brytyjski Revolut nawiązał współpracę z amerykańskim Stripe; zoptymalizuje płatności w Europie
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Na początku Revolut skorzysta z usług Stripe, by zoptymalizować płatności w UK i w Europie. Infrastruktura i międzynarodowy zasięg Stripe pomogą Revolut w przyspieszeniu globalnej ekspansji na nowe rynki.

Revolut ma ambitne plany rozwoju biznesu w trakcie nadchodzącego spowolnienia gospodarczego, w tym udostępnienia usług w Indiach, Meksyku i Brazylii. Revolut wykorzysta infrastrukturę i międzynarodowy zasięg Stripe, platformy zapewniającej infrastrukturę finansową dla biznesu, by wejść na te rynki w sposób efektywny i zaproponować mieszkańcom nieprzerwane usługi i doświadczenie klienta w jakości, której oczekują.

Czytaj także: Revolut udostępnił własny terminal płatniczy >>>

“Revolut buduje intuicyjne usługi dla swoich klientów. Oznacza to dostęp do szybkich i łatwych płatności – współpraca ze Stripe ma je dodatkowo usprawnić. Wyznajemy wspólną wizję i cieszymy się z możliwości współpracy na wielu płaszczyznach – od wykorzystania infrastruktury Stripe przy globalnej ekspansji Revolut, do współtworzenia nowych produktów dla ponad 18 milionów klientów na świecie” – powiedział David Tirado, VP business development w Revolut.

Czytaj także: Revolut wszedł do Ameryki Łacińskiej, Południowej Azji i na Bliski Wschód z „lekką” wersją aplikacji >>>

Stripe i Revolut będą szukać dodatkowych możliwości pogłębienia współpracy, by dostarczać coraz bardziej innowacyjne produkty i usługi.

Revolut i Stripe współdzielą ambicję przeniesienia finansów na wyższy, globalny, poziom.

„Cieszymy się z możliwości wsparcia Revolut, który pomaga ludziom na całym świecie korzystać w większym stopniu z własnych pieniędzy” – powiedziała Eileen O’Mara, EMEA revenue and growth lead at Stripe.

Źródło: Revolut