BOŚ Bank chce finansować także mniejsze projekty fotowoltaiczne

BOŚ Bank chce finansować także mniejsze projekty fotowoltaiczne
By Fermina - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26882867
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) planuje udzielać finansowania także na budowę mniejszych farm fotowoltaicznych, poinformował główny ekolog banku Sławomir Mazurek.
.@BOS__Bank planuje udzielać finansowania także na budowę mniejszych farm fotowoltaicznych #BOSBank #BOS #OZE #fotowoltaika

„Będziemy finansować także mniejsze farmy fotowoltaiczne. Widzimy, że fotowoltaika dzięki systemowi wsparcia, dzięki aukcjom nie jest obarczona dużym ryzykiem i dzięki temu możemy jeszcze lepiej dostosować ofertę dla klientów. Jesteśmy również otwarci na współpracę z innymi instytucjami finansującymi” – powiedział Mazurek w rozmowie z ISBnews.TV.

„Chcemy, aby nasze produkty służyły osiąganiu neutralności klimatycznej, aby pomagały polskim przedsiębiorcom i obywatelom w tym, by osiągać coraz lepsze efekty w zakresie zmniejszania wpływu na klimat i adaptacji do zmian klimatu” – wskazał także.

Aktualizacja strategii

Dodał, że bank jest w trakcie aktualizacji strategii, w której chce, by „co druga złotówka” była wydawana na cele ekologiczne.

Czytaj także: BOŚ wprowadził kalkulator instalacji fotowoltaicznych >>>

Saldo kredytów proekologicznych w BOŚ wynosiło 4 593,1 mln zł na 30 czerwca br. Udział w portfelu kredytowym kredytów udzielonych na działania służące ochronie środowiska oraz wspierające zrównoważony rozwój stanowi 35,22% salda kredytów ogółem w banku (na koniec I poł. 2019 r. wynosił 34,89%). Łączna kwota zaangażowania Grupy BOŚ w finansowanie farm wiatrowych wyniosła 1 485,5 mln zł na koniec I poł. 2020 roku wobec 1 557,1 mln zł na koniec 2019 roku.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ. Aktywa razem banku wyniosły 18,49 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: Katarzyna Walterska, ISBnews