BNP Paribas International Hackathon ponownie w Warszawie
– Jesteśmy bankiem zmieniającego się świata, którego coraz ważniejszą częścią stają się startupy w branży finansowej. Dla Banku BGŻ BNP Paribas Hackathon to znakomita platforma do inspirujących spotkań z ambitnymi firmami działającymi w branży fintech, które potrafią spojrzeć na problemy bankowości w sposób kreatywny i nieszablonowy. Jednocześnie, taka impreza to szansa dla startupów na promocję, zwiększenie rozpoznawalności, a także weryfikację swych pomysłów – mówi Tomasz Bogus, Prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.
W ubiegłorocznej edycji warszawskiego BNP Paribas International Hackathonu udział wzięło 9 startupów z 3 krajów. Jednym z nich był Billon, polska firma, która jako pierwsza na świecie zapisała narodową walutę jako pieniądz elektroniczny i wykorzystała blockchain drugiej generacji do przechowywania wartości pieniężnych oraz dokumentów.
– Start w Hackathonie Banku BGŻ BNP Paribas był ważnym krokiem w rozwoju naszej firmy. Uczestnictwo w tej imprezie to cenne doświadczenie, które unaoczniło nam przed jakimi wyzwaniami stoi bank i jednocześnie potwierdziło atrakcyjność naszych rozwiązań dla sektora bankowego – mówi Andrzej Horoszczak, prezes firmy Billon.
Technologia bezpośrednich płatności opracowana przez Billon jest stworzona dla ery cyfrowej i uzupełnia świadczone obecnie usługi bankowe. Przy użyciu tej samej technologii Billon wypracował również narzędzie spełniające wszystkie wymagania organów regulacyjnych do zabezpieczania i bezpiecznego przechowywania dokumentów na trwałym nośniku.
Hackathon odbędzie się w centrum nowych technologii Digital Knowledge Village. Partnerem wydarzenia jest The Heart of Warsaw, akcelerator dla startupów i firma łącząca startupy z korporacjami. To właśnie The Heart of Warsaw, dzięki znakomitemu rozeznaniu w rynku i branży, pomaga wyselekcjonować firmy, które są zapraszane do BNP Paribas International Hackathonu.
– Hackathon to okazja, by duży, globalny bank mógł się poznać ze startupami. W zeszłym roku 96 startupów z ośmiu krajów rywalizowało w tworzeniu rozwiązań usprawniających obsługę klientów w bankowości. Dziewięć otrzymało od BNP Paribas list intencyjny i zostało zaproszonych do programu inkubacyjnego, by przełożyć swoje projekty na realne, praktyczne rozwiązania. Mam nadzieję, że w tym roku uda się to którejś z polskich firm – mówi Tomasz Bogus, Prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.
9-11 czerwca BNP Paribas International Hackathon odbędzie się również w Paryżu, Brukseli, Luksemburgu, Rzymie, Berlinie, Stambule, Singapurze, Nankinie oraz San Francisco. Ten weekend to tylko początek procesu, podczas którego najlepsze startupy będą mogły zaprezentować swoje aplikacje na grudniowym Demo Day w Paryżu. Najlepsze rozwiązania mają szansę zostać wdrożone przez Grupę BNP Paribas.
Grupa BNP Paribas