BNP Paribas BP umożliwia przedsiębiorcom elektroniczne podpisywanie dokumentów na Autenti

BNP Paribas BP umożliwia przedsiębiorcom elektroniczne podpisywanie dokumentów na Autenti
Logo BNP Paribas (źródło: BNP Paribas)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
BNP Paribas Bank Polska umożliwi przedsiębiorcom elektroniczne podpisywanie dokumentów na platformie Autenti. Limitowana usługa będzie dostępna od 19 maja, podał bank. Klienci banku, jako pierwsi na rynku, mogą liczyć na dostęp zarówno do podpisów elektronicznych, jak i kwalifikowanych podpisów elektronicznych, przez pewien czas na preferencyjnych warunkach.
.@BNPParibas_PL umożliwi przedsiębiorcom elektroniczne podpisywanie dokumentów na platformie #Autenti #BNPParibas

Elektroniczny podpis usprawnia sprzedaż, przyspiesza obieg dokumentów, ułatwia realizację procesów kadrowych. Jest bezpieczny i prawnie wiążący, oszczędza czas i pieniądze i może być wykonany z każdego miejsca i w dowolnym czasie. Wystarczy komputer, tablet czy smartfon z dostępem do internetu. Bez drukowania, konieczności kopiowania czy użycia papieru. Bank, poprzez platformę Autenti, udostępnia kompleksową usługę umożliwiającą zdalne podpisywanie umów zarówno podpisem elektronicznym, jak też kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podkreślono.

Czytaj także: BNP Paribas Bank Polska: zysk netto w I kwartale 2020 r. wyniósł 115,1 mln zł, powyżej oczekiwań >>>

Sprawniejszy obieg dokumentów

„Wykorzystanie elektronicznego podpisu usprawnia i przyspiesza obieg dokumentów. Przedsiębiorcy do załatwiania wszystkich swoich spraw potrzebują zarówno podpisu elektronicznego, jak i kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Dlatego, jako pierwsi na rynku, oferujemy firmom oba. Dużym udogodnieniem i wciąż nowością rynkową w przypadku kwalifikowanego podpisu elektronicznego, który w pełni zastępuje klasyczny podpis na papierze, jest również wykorzystanie zdalnej metody weryfikacji jego użytkownika celem wydania certyfikatu oraz używanie wyłącznie mobilnej wersji kwalifikowanego podpisu, dzięki czemu niepotrzebne jest dodatkowe urządzenie typu USB. W BNP Paribas skupiamy się na tym, żeby rozwój technologiczny służył uproszczeniu procesów, oszczędności czasu i pieniędzy naszych klientów. Ze względu na szczególne okoliczności, e-podpis spełnia też dodatkową funkcję – ułatwia zachowanie społecznego dystansu” – powiedział wiceprezes BNP Paribas BP Jerzy Śledziewski, cytowany w komunikacie.

Pierwsze dwa miesiące dostępu za darmo

Do elektronicznego nadawania dokumentów konieczna jest rejestracja na platformie Autenti. Każdy nowy użytkownik otrzyma pierwsze dwa miesiące dostępu za darmo, z bezpłatnym limitem do 10 wysyłanych dokumentów miesięcznie. Pełną funkcjonalność systemu daje przedsiębiorcy dopiero konto PRO, za które klienci BNP Paribas zapłacą 40 zł miesięcznie przy płatności za cały rok. Dodatkową wartością dla klienta jest 200 darmowych SMS-ów, które pozwalają na dodatkowe uwierzytelnienie adresata dokumentu, zaznaczono.

Dostęp do podpisu kwalifikowanego

„Istotnym wyróżnikiem propozycji BNP Paribas jest dostęp do podpisu kwalifikowanego. Do jego składania niezbędny jest kwalifikowany certyfikat podpisu elektronicznego, który wydawany jest przez ograniczoną liczbę instytucji. W przypadku oferty BNP Paribas i Autenti dla przedsiębiorców, dostawcą podpisu kwalifikowanego będzie firma Asseco Data Systems” – czytamy dalej.

Z inicjatywy banku, wydanie certyfikatu, usługa identyfikacji tożsamości (z wykorzystaniem technik audio-wideo zdalnej obsługi klienta) oraz korzystanie z kwalifikowanego e-podpisu, dostępne będzie przez pewien czas na preferencyjnych warunkach, podano także.

Autenti to polska firma oferująca rozwiązania umożliwiające podpisywanie dowolnych dokumentów online, na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Od swojego rynkowego debiutu w 2014 r. spółka pozyskała ponad 300 klientów biznesowych, a także wysłała dokumenty do e-podpisu do kilkuset tysięcy Polaków.

BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 109,95 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: ISBnews