BNP Paribas Bank Polska S.A. laureatem nagrody GPW w konkursie Forum Odpowiedzialnego Biznesu na Raport Społeczny

BNP Paribas Bank Polska S.A. laureatem nagrody GPW w konkursie Forum Odpowiedzialnego Biznesu na Raport Społeczny
Źródło: GPW/Twitter
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
GPW już po raz piąty nagrodziła firmę za najlepszy raport społeczny w konkursie organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Laureatem nagrody przyznawanej przez GPW, w kategorii najlepszy raport zintegrowany spółki publicznej został BNP Paribas Bank Polska S.A.

#IzabelaOlszewska: Raport BNP Paribas BP #BankZielonychZmian jest pierwszym raportem o charakterze zintegrowanym. Widać zaangażowanie całej organizacji w prace związane z jego przygotowaniem #ZrównoważonyRozwój #OchronaŚrodowiska #ZielonyŁad @GPW_WSExchange @BNPParibas_PL

Głównym celem konkursu „Raporty społeczne” jest promowanie organizacji publikujących informacje z zakresu zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego 30 spółek, które wzięły udział w konkursie jest notowanych na warszawskiej giełdzie

Po raz pierwszy konkurs FOB online

Wręczenie nagród w konkursie „Raporty społeczne” miało charakter online. Pomysłodawcą i wieloletnim organizatorem inicjatywy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB).

Głównym celem konkursu jest promowanie organizacji, które dzielą się informacjami na temat swojej działalności w zakresie idei odpowiedzialnego biznesu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego, wykorzystując do tego celu prezentację w ramach swoich raportów.

Nagrody są przyznawane przez Jury Konkursu, w skład którego wchodzą eksperci w zakresie ekonomii, praw człowieka, spraw społecznych i CSR reprezentujących świat nauki, organizacje społeczne, pozarządowe i administrację publiczną.

Czytaj także: BNP Paribas Bank Polska będzie bezpośrednio kupował 100 proc. energii z elektrowni wodnych

W konkursie Raporty społeczne rywalizowało 56 firm

Giełda Papierów Wartościowych angażuje się w inicjatywę FOB już po raz ósmy, jednocześnie po raz piąty została fundatorem nagrody.

W tegorocznej edycji konkursu „Raporty społeczne” wystartowało 56 firm. Wśród nich 30, to spółki notowane na GPW.

Wygrał Bank Zielonych zmian, BNP Paribas Bank Polska S.A.

W tym roku GPW swoją nagrodę przyznała spółce BNP Paribas Bank Polska S.A. za raport „Bank Zielonych zmian”.

Bank BNP Paribas jest od roku uczestnikiem indeksu mWIG40, na GPW zadebiutował w 2011r. Obecnie kapitalizacja spółki wynosi 5 616,66 mln zł.

– BNP Paribas Bank Polska jest uczestnikiem indeksu mWIG40 od września ubiegłego roku, a od września tego roku jest również uczestnikiem indeksu WIG-ESG.

Spółka zaprezentowała swój trzeci raport w konkursie FOB, ale raport zgłoszony do tegorocznej edycji pt. „Bank zielonych zmian” jest pierwszym raportem o charakterze zintegrowanym.

W raporcie widać zaangażowanie całej organizacji w prace związane z jego przygotowaniem. Gratuluję zarówno Zarządowi, jak i zespołowi BNP Paribas Bank Polska przygotowania tak profesjonalnego raportu – powiedziała Izabela Olszewska, Członek Zarządu GPW

Czytaj także: EBI udzieli BNP Paribas Bank Polska 71,2 mln zł gwarancji na projekty efektywności energetycznej

Kryteria nagrody GPW

GPW przyznaje nagrody spółkom publicznym, w szczególności uczestnikom indeksu WIG-ESG, które publikują raporty zintegrowane, sporządzone z wykorzystaniem międzynarodowych standardów raportowania.

Nagradzane przez GPW raporty charakteryzuje się wysokim poziomem użyteczności informacyjnej z punktu widzenia inwestorów giełdowych i mogą być uznany za wzorcowe dla innych podmiotów, które dotychczas takich raportów nie sporządziły.

Czytaj także: GPW przekaże dochód z obrotów akcjami Allegro na walkę z COVID-19

Źródło: Giełda Papierów Wartościowych / GPW