BNP Paribas Bank Polska będzie bezpośrednio kupował 100 proc. energii z elektrowni wodnych

BNP Paribas Bank Polska będzie bezpośrednio kupował 100 proc. energii z elektrowni wodnych
Logo BNP Paribas (źródło: BNP Paribas)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
BNP Paribas Bank Polska podpisał z firmą Respect Energy (dawniej TRMEW Obrót) umowę, na podstawie której 100% energii elektrycznej kupowanej bezpośrednio przez bank będzie pochodzić z elektrowni wodnych. Dzięki temu bank znacząco przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a także obniży emisję dwutlenku siarki, tlenków azotu i pyłów zawieszonych.
.@BNPParibas_PL podpisał z firmą Respect Energy umowę, na podstawie której 100% energii elektrycznej kupowanej bezpośrednio przez bank będzie pochodzić z elektrowni wodnych #BNPParibas

„Respect Energy to jedyny polski dostawca energii mający w ofercie prąd pochodzący wyłącznie z odnawialnych źródeł. Widzimy, że nasza filozofia biznesu coraz częściej spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem klientów. Chcą oni korzystać z czystej zielonej energii i przyczyniać się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Cieszymy się, że od dziś do grona naszych klientów dołącza tak istotna instytucja finansowa jak Bank BNP Paribas” – powiedział prezes Respect Energy Sebastian Jabłoński, cytowany w komunikacie.

Bank wspiera klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną

Jak podkreślono, bank wspiera klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną, ogranicza negatywny wpływ działalności operacyjnej na środowisko naturalne oraz inspiruje klientów do podejmowania trafnych decyzji finansowych.

Ponad 15 tysięcy gospodarstw domowych korzysta z paneli fotowoltaicznych

Dzięki finansowaniu banku, ponad 15 tysięcy gospodarstw domowych korzysta z paneli fotowoltaicznych. Bank konsekwentnie realizuje również strategię finansowania przedsiębiorstw w Polsce, a także wspierania inwestycji strategicznych z punktu widzenia państwa oraz wywierających pozytywne wpływy: społeczne, ekonomiczne i środowiskowe, zaznaczono.

„Od lat w Banku BNP Paribas zwracamy szczególną uwagę na kwestie ochrony środowiska, zarówno w działaniach biznesowych, jak i wewnątrz naszej organizacji. Nasza postawa, skupiająca się na kwestiach zwiększania odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego, znajduje odzwierciedlenie we wszystkich naszych aktywnościach. Cieszymy się, że teraz będziemy mogli także jako instytucja finansowa w 100 proc. korzystać z czystej zielonej energii elektrycznej” – powiedział wiceprezes BN Paribas BP Kazimierz Łabno.

Czytaj także: EBI udzieli BNP Paribas Bank Polska 71,2 mln zł gwarancji na projekty efektywności energetycznej >>>

Respect Energy to jeden z największych niezależnych podmiotów na rynku energii elektrycznej w Polsce. Działalność spółki skupia się na handlu hurtowym energią, prawami majątkowymi, gwarancjami pochodzenia a także na pozyskiwaniu energii ze źródeł odnawialnych i sprzedaży jej odbiorcom końcowym. Spółka aktualnie działa na terenie Polski, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W 2019 roku obroty spółki wyniosły 2,79 mld zł.

BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 109,95 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: ISBnews