„Biznes w kobiecych rękach 2015”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150314.biznes.400xFundacja Przedsiębiorczości Kobiet zaprasza panie do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu "Biznes w Kobiecych Rękach 2015". Inicjatywa skierowana jest do kobiet, które mają pomysł na biznes i chcą założyć swoją firmę do końca 2015 roku. Program trwa siedem miesięcy i opiera się na trzech filarach: szkoleniach w SkillShare Sieci  przedsiębiorczych Kobiet, mentoringu biznesowym oraz networkingu. Realizowany jest przy wsparciu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Honorowym partnerem programu jest Miasto Stołeczne Warszawa oraz Digital Economy Lab Uniwersytet Warszawski (DELab UW).

Poprzednia edycja programu „Biznes w Kobiecych Rękach” okazała się dużym sukcesem. Powstały nowe firmy. Pomysły, z którymi przyszły do nas uczestniczki, rozwinęły się w realne biznesowe koncepty działające w otoczeniu rynkowym. Cieszymy się, że program jest efektywny i nie tylko pozwala paniom szybciej i w sposób przemyślany zbudować własny biznes, ale też uczy, jak budować kontakty biznesowe i się wzajemnie wspierać – mówi Katarzyna Wierzbowska, prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, do tegorocznej edycji programu „Biznes w Kobiecych Rękach 2015” zostanie zakwalifikowanych 50 uczestniczek, wyłonionych w drodze konkursu. Na proces rekrutacji składają się dwa etapy. W pierwszym, przyjmowane będą zgłoszenia poprzez formularz on-line dostępny na stronie internetowej fundacji: www.fundacjakobiet.org. W drugim etapie, wybrane kandydatki zostaną zaproszone na rozmowy indywidualne. Formularz należy wypełnić i złożyć poprzez stronę pomiędzy 30 marca a 10 kwietnia. Następnie odbędą się spotkania z wybranymi uczestniczkami. Listę pań, które się zakwalifikowały do programu poznamy do 30 maja. Osoby zainteresowane inicjatywą mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjnym 20 marca od 10:00 do 12:00 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego (sala konferencyjna nr 316).

Na program, który potrwa 7 miesięcy, od czerwca do grudnia, składają się trzy elementy. SkillShare Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, czyli szkolenia, warsztaty i indywidualne konsultacje z praktykami biznesu z obszarów kluczowych dla młodych przedsiębiorców. Zalicza się do nich m.in. modelowanie biznesowe, strategia, finansów, promocja i sprzedaż. Drugim elementem jest mentoring biznesowy. Uczestniczki programu będą mogły skorzystać z doświadczenia i wiedzy bizneswomen, należących do Klubu Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Trzecią składową przedsięwzięcia jest networking wśród uczestniczek programu. Spotkania te dają możliwość wymiany myśli, pierwszych doświadczeń, a także wzajemne wsparcie. Wreszcie, stymulują współpracę biznesową.

Możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń między uczestniczkami pozwala na realizację nadrzędnego celu programu, jakim jest stworzenie klastra firm na terenie aglomeracji warszawskiej. Nawiązanie relacji biznesowych między paniami sprawiło, że wyniki programu przeszły nasze oczekiwania i pokazały, że biznes leży w kobiecych rękach. – mówi Krzysztof Kaczmar, prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

W ubiegłorocznej edycji „Biznesu w Kobiecych Rękach” na 50 uczestniczek programu, 43 założyły własny biznes. Największa liczba nowopowstałych firm dotyczyła tematyki rodziny  oraz zdrowia i urody.. Kolejną grupą pod względem liczby były biznesy kreatywne, skupione wokół projektowania, wzornictwa i mody. Panie, które wzięły udział w programie stworzyły także firmy technologiczne, jak również firmy oferujące bardziej tradycyjne produkty i usługi. Biorąc pod uwagę formę prawną, zdecydowana większość nowych firm, to działalności gospodarcze, kilka z nich, to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a dwie – fundacje.

Zarówno firmy założone w programie w 2015 roku, jak i te z poprzedniej edycji, po zakończeniu programu, będą podlegały dalszemu monitoringowi pod względem rentowności i osiągnięć. Po spełnieniu odpowiednich kryteriów, będą również mogły skorzystać z wybranych szkoleń i spotkań networkingowych organizowanych przez fundację.

Udział w programie jest bezpłatny.

Źródło: Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy