Bitcoin znowu rośnie

Bitcoin znowu rośnie
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wygląda na to, że obecne akcje w Azji zatrzymują tempo USA, po tym jak dziś rano niektóre kluczowe dane z Chin zostały ujawnione. Pokazują one, że import i eksport nie wzrastają tak szybko jak w poprzednim miesiącu. Choć ogólny bilans handlowy wyraźnie wzrósł, podobnie jak zagraniczne rezerwy walutowe Chin, handel z kluczowymi partnerami nie osiągnął najlepszych wyników.

Dolar amerykański wciąż spada, a dane z Chin z dzisiejszego ranka jeszcze bardziej go zepchnęły. Jeśli chodzi o handel parą USD/CNH, warto uważnie przyjrzeć się niej jutrzejszej nocy, kiedy otrzymamy istotne dane o inflacji, które mogą jeszcze bardziej nasilić ten problem.

Panie i Panowie, po 10 tygodniach ciągłych wzrostów i spadków, rynki kryptowalut ponownie rosną! Bez względu na to co się stało z Bitcoin Cash czy Segwit, cała narastająca dyskusja na temat bitcoinów oddala nas od głównego problemu. Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut osiągnęła dziś rano najwyższy jak do tej pory wynik – 120 mld dolarów. Wszystkie z 20 najlepszych kryptowalut są dzisiejszego ranka na zielono, tak jak nowa kryptowaluta eToro CopyFund. Ekscytacja dotyczy przede wszystkim Bitcoina. Widoczna jest powstrzymywana presja na zakup, która była gdzieś z boku i czekała na zakończenie dyskusji.

W piątek wycena Bitcoina wyniosła ponad 3000 dolarów, a od tego czasu wzrosła prawie do 500 dolarów za monetę. Jak zawsze jednak, handel krypotwalutami należy traktować odpowiedzialnie. Aktywa te są bardzo ryzykowne. Choć kwestia Segwit wydaje się być jednoznaczna, wciąż mamy przeszkodę w postaci Segwit2x. Pomimo, że wielu górników sygnalizuje poparcie dla 2 megabajtowego hard fork, to nie będzie to tak gładkie wdrożenie jak wiele osób uważa.

Mati Greenspan

eToro