BIG InfoMonitor rozwija się i jest zyskowny

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

big.infomonitor.01.133xRok 2010 dla Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor SA zakończył się dodatnim wynikiem finansowym. Według zaudytowanego sprawozdania finansowego BIG zamknął ubiegły rok wynikiem 148 tys. zł. Przychody w 2010 roku wzrosły w stosunku do 2009 o 45 % do kwoty 9,5 mln.

Warto podkreślić, że mniej niż połowę swoich przychodów BIG InfoMonitor uzyskał ze współpracy z sektorem bankowym za pośrednictwem swojego głównego akcjonariusza Biura Informacji Kredytowej. Na przychody BIG składają się nie tylko przychody z udostępnionych raportów o zadłużeniu przedsiębiorców i konsumentów, ale także ze stałych abonamentów. Plan BIG InfoMonitor na rok 2011 zakłada wzrost przychodów o kolejne 50%. Wstępne dane finansowe za pierwsze dwa miesiące roku 2011 potwierdzają plany i są obiecujące. Styczeń i luty firma zakończyła wynikiem ponad 200 tys. zł, co przekracza wynik za cały ubiegły rok o kilkadziesiąt procent

Po latach inwestycji i rozwoju infrastruktury firmy z zadowoleniem i satysfakcją podajemy wiadomości o dodatnim wyniku finansowym w roku 2010. Optymizmem napawa wynik pierwszych dwóch miesięcy bieżącego roku, co potwierdza realizację planowanego wzrostu Spółki. Dzięki dobrym wynikom trwale rozwiązaliśmy problemy zapoczątkowane w pierwszych dwóch latach.

hildebrand.mariusz.01.133x„Rozwój osiągamy dzięki wzrostowi sprzedaży i aktywnemu pozyskiwaniu nowych klientów, uruchomienie internetowego kanału sprzedażowego BIG.pl, który oferuje usługi małym i średnim przedsiębiorstwom, a także lepsze zarządzanie kosztami operacyjnymi. BIG InfoMonitor będzie rozwijał sprzedaż w oparciu o markę wysokiej wiarygodności dostarczając rzeczywiste wartości dla swoich klientów.”

Mariusz Hildebrand Prezes Zarządu BIG InfoMonitor.