BIG InfoMonitor: PC Dłużnik z systemami Sage to nowa jakość w księgowości

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

sage.01.150xPC Dłużnik to aplikacja współpracująca z oprogramowaniem Symfonia oraz Forte firmy Sage. Pozwala importować dane o zobowiązaniach z powyższych programów księgowych i przekazywać je do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Dzięki niej, przedsiębiorcy mogą w łatwiejszy sposób odzyskiwać należności. Mogą też pobierać raporty o zadłużeniu kontrahentów.

Jeśli nabywamy Symfonię lub Forte, za PC Dłużnika zapłacimy jedynie 1 zł netto (zamiast ceny rynkowej 110 zł) i przez pierwsze 3 miesiące, za jego pośrednictwem, będziemy mogli korzystać z usług BIG InfoMonitor bez płacenia abonamentu.

przedpelski.01.150x„Dostęp do programu PC Dłużnik w programach Sage to nowa jakość w księgowości. Masowe wprowadzanie danych wprost z naszych systemów księgowych do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz pobieranie raportów o zadłużeniu przedsiębiorców i konsumentów, to tylko niektóre z jego funkcji. Aplikacja czuwa również nad aktualizacją danych, pozwala generować wezwania do zapłaty oraz powiadomienia o zaleganiu z płatnościami. Automatycznie usuwa też zbyt długo przechowywane informacje i dane gospodarcze. Współpraca tych 3 rozwiązań: programu finansowo-księgowego, aplikacji PC Dłużnik i usługi BIG InfoMonitor, daje klientom niespotykaną dotychczas wygodę użytkowania, usprawnia pracę, a także w bezcenny sposób zwiększa bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstwa”. – wyjaśnia Paweł Przedpełski, Dyrektor Sprzedaży Sage sp. z o.o.

Aplikacja ma m.in. pomóc przedsiębiorcom odzyskiwać należności. Wysyłanie wezwań do zapłaty dłużnikom, czy wprowadzenie danych do Rejestru Dłużników BIG to narzędzia „miękkiej windykacji”. Obecność w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor może przysporzyć sporo kłopotów niesolidnemu płatnikowi, a tylko całkowite uregulowanie zadłużenia pozwala ich uniknąć. Z BIG raporty pobierają m.in. banki, firmy leasingowe, telekomunikacyjne, czy dostawcy internetu i telewizji kablowej. Obecność w BIG oznacza często brak dostępu do usług i produktów powyższych podmiotów.

BIG InfoMonitor jest jedynym biurem informacji gospodarczej, które ściśle współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej i ze Związkiem Banków Polskich. Dzięki temu, wszystkie banki w Polsce w łatwy sposób mogą pobrać z jego Rejestru Dłużników informacje o zaległych zobowiązaniach. Poza tym, dzięki współpracy z sektorem bankowym, raporty z BIG InfoMonitor mogą zawierać dane z BIK i ZBP.

hildebrand.mariusz.01.100x„Niewątpliwie prewencja jest istotną rzeczą w biznesie. Bardziej opłaca się zawczasu sprawdzić wiarygodność kontrahenta niż później dochodzić swoich należności. Według danych z InfoDługu Polacy zalegają na łączną kwotę 21,97 mld zł i średnio 5,1 % Polaków nie reguluje swoich zobowiązań terminowo. W tych okolicznościach nikogo nie powinno dziwić pobieranie raportów z Rejestru Dłużników BIG. Od początku 2010 r. udostępniliśmy już ponad 5,2 mln raportów o zadłużeniu różnym podmiotom.”- komentuje Mariusz Hildebrand, Prezes BIG InfoMonitor.