Biegnij Warszawo z PKO Bankiem Polskim

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bieg.250x1675 października startuje jeden z największych biegów masowych w naszym kraju - "Biegnij Warszawo z PKO Bankiem Polskim". Wśród tysięcy zawodników nie zabraknie bankowych biegaczy. Jest to już kolejna edycja tego wydarzenia, które w tym roku wspiera PKO Bank Polski w ramach programu "Biegajmy razem".

Bank promując ideę sportowej rywalizacji zorganizował konkurs na Facebooku dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w imprezie. Nagrodą jest wspólna rozgrzewka oraz przebiegnięcie 10-kilometrowej trasy ulicami Warszawy – ze współpracującym od kilku lat z Bankiem – trenerem Jerzym Skarżyńskim. Zwycięzca otrzyma również pakiet startowy oraz książkę „Biegiem przez życie. Skarb Biegacza” z autografem autora.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego to właśnie Ty powinieneś/powinnaś wystartować razem z trenerem Jerzym Skarżyńskim” – wypełniając formularz w specjalnej aplikacji na profilu „PKO Bank Polski Biegajmy razem” na Facebooku. Więcej szczegółów na Bankomanii. Zabawa trwa do 28 września. Wyniki zostaną ogłoszone do 30 września br.

PKO Bank Polski jest nie tylko mecenasem imprezy – wśród uczestników biegu, pojawi się reprezentacja pracowników Banku, członków sekcji biegowej zrzeszającej ponad 320 osób w całej Polsce. Nie zabraknie również zawodników Drużynowej Ligi Biegowej, którzy przez cały sezon rywalizują w dwóch 50-sobowych zespołach – Klientów i Pracowników Banku pod okiem Macieja Kurzajewskiego, dziennikarza sportowego oraz Pawła Januszewskiego, lekkoatlety, mistrza Europy w biegu na 400 m.

140927.biegnij.warszawo.z.pko.bp.j400.pgO godzinie 11.15 zapraszamy na start 10 kilometrowego biegu głównymi ulicami stolicy. W ramach „Biegnij Warszawo z PKO Bankiem Polskim” odbędzie się również specjalny marsz pod hasłem „Maszeruję-Kibicuję”. 5-kilometrowa pętla została wyznaczona obok trasy głównego biegu.

Imprezie tradycyjnie towarzyszyć będzie Charytatywna Akcja Biegowa. Tym razem pomagamy ośmioletniemu Marcinowi, który urodził się ze złożoną wadą serca.

Marcin przeszedł już szereg zabiegów „łatających” jego serce, ale były to tylko półśrodki obciążające jego słaby organizm. Teraz ma szansę na operację za granicą u słynnego dr Edwarda Malca, która może sprawić, że zacznie żyć tak, jak jego rówieśnicy. Brakuje nam tylko funduszy na operację – mówi Robert Pietrzak, ojciec chłopca. Teraz każdy może pomóc. Wystarczy, że włączy się do akcji i przyczepi sobie kartkę z napisem „biegnę dla Marcina”. – Ten niewielki gest będzie spełnieniem jego największego marzenia, aby mieć zdrowe serduszko – apeluje.

Kartki – identyfikatory akcji –  będzie można odbierać 3 i 4 października br. u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy biurze zawodów w Centrum Handlowym Plac Unii City Shopping przy ul. Puławskiej 2 w Warszawie. Jeśli dla Marcina pobiegnie co najmniej 200 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł.

Bank od wielu lat angażuje się w działania na rzecz sportu, podejmuje liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Wspiera także pracowników w rozwijaniu swoich pasji sportowych. W ramach programu „Biegajmy razem” PKO Bank Polski sponsoruje największe imprezy biegowe w Polsce – m.in. Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, a także wiele innych zawodów na terenie całego kraju. Tylko w tym sezonie pod patronatem Banku odbyło się ponad 40 biegów. Od 2013 roku – wraz ze swoją Fundacją – zorganizował ponad 70 Charytatywnych Akcji Biegowych, do których przyłączyło się ponad 15 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom prawie 1 mln zł.

Więcej informacji na temat wydarzeń biegowych, zdrowego trybu życia oraz bankowych biegaczy na portalu www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem.

Źródło: PKO Bank Polski