Biblioteka finansisty: kwiecień 2010

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2010.04.foto.42.a.100x"Pośrednictwo kredytowe w Polsce" jest pierwszą w Polsce publikacją kompleksowo traktującą o pośrednikach kredytowych od momentu ich powstania na początku lat 90. XX w. Autor skupia się na praktyce funkcjonowania dynamicznie rozwijającego się rynku consumer finance i kredytów hipotecznych, odwołuje się do genezy spółek pośrednictwa kredytowego i próbuje wyjaśnić ich fenomen w polskich warunkach gospodarczych. Przedstawia historię, wyniki finansowe i sprzedażowe pośredników kredytowych, wpływ kryzysu finansowego na ich działalności, omawia też perspektywy rozwoju tych instytucji. Zagadnienia poruszane w publikacji dotyczą makroekonomii, mikroekonomii, finansów, bankowości, rynków kapitałowych, marketingu, prawa, a także socjologii.

Książka adresowana jest zarówno do studentów uczelni o profilu ekonomicznym, ich pracowników naukowo-dydaktycznych – zwłaszcza katedry finansów, bankowości i rynków finansowych, jak i praktyków gospodarczych – kadry kierowniczej i menedżerów spółek pośrednictwa kredytowego.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI