BGŻ BNP Paribas zawarł umowę z EBI na środki na transformację energetyczną

BGŻ BNP Paribas zawarł umowę z EBI na środki na transformację energetyczną
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank BGŻ BNP Paribas zawarł z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę, w ramach której pozyskał środki z unijnego programu ELENA (European Local Energy Assistance) w oparciu o program Horyzont 2020 na rzecz poprawy efektywności energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych, podał bank. Nawiązana w tym zakresie współpraca z EBI pozwoli bankowi zwiększyć w ciągu najbliższych 3 lat zakres finansowania inwestycji z tego obszaru.

Środki pozyskane przez #BGŻBNPParibas w ramach inicjatywy ELENA pozwolą bankowi na stworzenie dedykowanego wspólnotom mieszkaniowym programu finansowania efektywności energetycznej #EBI

„Środki pozyskane przez BGŻ BNP Paribas w ramach inicjatywy ELENA pozwolą bankowi na stworzenie dedykowanego wspólnotom mieszkaniowym programu finansowania efektywności energetycznej, którego beneficjenci uzyskają kompleksowe wsparcie techniczne oraz doradztwo niezbędne do przeprowadzenia inwestycji termomodernizacyjnej uzupełnione o preferencyjne finansowanie. Dodatkowo, wspólnoty mieszkaniowe będą miały możliwość uzyskania refundacji 90% kosztów opracowania audytów energetycznych i dokumentacji technicznej, niezbędnych do realizacji inwestycji z zakresu efektywności energetycznej” – czytamy w komunikacie.

Więcej najnowszych informacji o BGŻ BNP Paribas >>>

W wyniku umowy zawartej z EBI BGŻ BNP Paribas zamierza przeprowadzić szereg działań informacyjno-doradczych promujących wśród wspólnot mieszkaniowych inwestycje na rzecz poprawy efektywności energetycznej, podano również.

„Naszym celem jest również promowanie wśród inwestorów takich rozwiązań i projektów, które w optymalnym stopniu zwiększają klasę energetyczną budynków wielorodzinnych” – powiedział dyrektor Biura ds. Międzynarodowych Instytucji Finansowych i Programów Zrównoważonego Rozwoju w Banku BGŻ BNP Paribas Adam Hirny, cytowany w materiale.

Wspieranie klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną

Wspieranie klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną to zobowiązanie banku w ramach Strategii CSR. Bank od wielu lat konsekwentnie rozwija działalność w zakresie finansowania efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii. Zawarta z EBI umowa jest kolejną inicjatywą BGŻ BNP Paribas z zakresu wspierania transformacji energetycznej, obrazującej odpowiedzialność banku wobec środowiska naturalnego, podsumowano.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 109 mld zł na koniec 2018 r.

Źródło: ISBnews