BGK otworzy przedstawicielstwa w Londynie i Singapurze, później kierunek Afryka

BGK otworzy przedstawicielstwa w Londynie i Singapurze, później kierunek Afryka
Bank Gospodarstwa Krajowego - Siedziba (źródło: BGK SA)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) planuje otworzyć jeszcze w tym roku swoje przedstawicielstwo w Singapurze, a na początku przyszłego roku - w Londynie, pracuje też nad otwarciem przedstawicielstwa w Waszyngtonie, co może zająć do półtora roku, poinformowała prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka. W dalszej kolejności bank nie wyklucza otwarcia swoich przedstawicielstw także w Afryce.

.@BGK_pl planuje otworzyć jeszcze w tym roku swoje przedstawicielstwo w Singapurze, a na początku przyszłego roku - w Londynie #BGK

„Kolejne przedstawicielstwo otwieramy w Londynie – oficjalne otwarcie zrobimy już po Nowym Roku, ale już jest osoba, która tam rozpoczyna swoją misję. Jesteśmy w procedowaniu uzyskania zgody na otworzenie naszego przedstawicielstwa w Waszyngtonie od Fedu. Okazało się, że jesteśmy pierwszą polską instytucją finansową, która chce otworzyć swoje przedstawicielstwo na terenie Stanów Zjednoczonych. Oznacza to, że procedura uzyskania takiej zgody będzie trwała około roku do półtora roku” – powiedziała Daszyńska-Muzyczka.

Dodała, że do końca tego roku BGK liczy na otwarcie przedstawicielstwa w Singapurze – po realizacji tych planów instytucja byłaby obecna w najważniejszych hubach finansowych na świecie.

„Na pewno będzie pomysł na przedstawicielstwo w Afryce”

„Na pewno będzie pomysł na przedstawicielstwo w Afryce. Ale nasze plany są rozłożone na trzy etapy: pierwszy etap to Europa, drugi etap – to USA i Azja. Dopiero potem przymierzymy się do Afryki” – powiedziała także prezes.

Czytaj także: BGK nawiązał współpracę z bawarskim bankiem rozwoju. Dobra wiadomość dla polskich przedsiębiorców >>>

W końcu maja BGK oficjalnie otworzył swoje drugie (po Brukseli) przedstawicielstwo zagraniczne – we Frankfurcie. Jak mówił wówczas wiceprezes Paweł Nierada, na drugą połowę roku planował otwarcie kolejnych biur za granicą – w Londynie, a w dalszej kolejności – w Waszyngtonie, Nowym Jorku oraz Singapurze.

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

Źródło: ISBnews