Bezpieczniejsza praca zdalna, Fortinet przedstawił najnowszy firewall FortiGate 2600F

Bezpieczniejsza praca zdalna, Fortinet przedstawił najnowszy firewall FortiGate 2600F
Fot. stock.adobe.com / Blue Planet Studio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fortinet przedstawił najnowszy firewall FortiGate 2600F. Umożliwia on ochronę na brzegu różnych architektur sieciowych stosowanych w hybrydowych centrach danych, środowiskach wielochmurowych oraz w firmach korzystających z pracy zdalnej na szeroką skalę.

Urządzenie FortiGate 2600F jest wyposażone w zaprojektowane przez Fortinet procesory bezpieczeństwa (Security Processor Unit, SPU) – NP7 oraz CP9.

Dzięki temu zapewnia jedne z największych w branży wskaźniki wydajności, które są do dziesięciu razy wyższe niż w przypadku rozwiązań konkurencyjnych, co daje dużym przedsiębiorstwom wiele korzyści.

W FortiGate 2600F osiągana jest średnio dziewięć razy większa niż branżowa średnia wydajność protokołu IPsec VPN, co pozwala firmom na zachowanie ciągłości biznesowej i podtrzymywanie trwających operacji.

– Bardzo szybkie przesyłanie danych do chmury – FortiGate 2600F umożliwia bezpieczne i szybkie połączenie korporacyjnych centrów danych z wieloma środowiskami chmurowymi. Pozwala to firmom efektywnie korzystać z chmurowych aplikacji do analizy dużych ilości danych.

– Ochrona brzegu sieci na szeroką skalę – Nowa zapora Fortinet umożliwia pełen wgląd w stan pracy środowiska sieciowego dzięki kontroli danych przesyłanych z wykorzystaniem protokołu SSL (w tym TLS 1.3), wykrywa wykorzystanie nieautoryzowanych aplikacji i obecność złośliwego kodu oraz chroni dane przetwarzane w hybrydowych centrach danych przed zagrożeniami zewnętrznymi.

FortiGate 2600F zapewnia wspomaganą sprzętowo odporność przed wykorzystaniem protokołów IPv4 i IPv6 do prowadzenia ataków typu DDoS (Distributed Denial of Service), dzięki czemu gwarantuje firmie ciągłość działania usług świadczonych na brzegu sieci.

Czytaj także: Fortinet Security Day 2020

– Elastyczność ułatwiająca zwiększenie bezpieczeństwa w środowisku pracy zdalnej – FortiGate 2600F został zaprojektowany z myślą o elastyczności umożliwiającej szybką i produktywną pracę online dużej liczbie pracowników zdalnych. Firewall gwarantuje poufność i integralność danych podczas ich przesyłania. Zapewnia także monitorowanie środowiska w celu dostosowania własnych ustawień do istniejących cyberzabezpieczeń.

W FortiGate 2600F osiągana jest średnio dziewięć razy większa niż branżowa średnia wydajność protokołu IPsec VPN, co pozwala firmom na zachowanie ciągłości biznesowej i podtrzymywanie trwających operacji.

– Uproszczenie operacji i wyższa stopa zwrotu z inwestycji – Przeprowadzone niedawno badanie Fortinet wykazało, że prawie 70% firm jest zaniepokojonych zagrożeniami pochodzącymi z wewnątrz sieci. FortiGate 2600F łączy funkcje segmentacji sieci, możliwości oferowane przez SD-WAN i zapory sieciowe w jednej kompaktowej platformie. Pomaga to dużym przedsiębiorstwom zredukować złożoność środowiska sieciowego, uprościć operacje i czerpać korzyści wynikające z wysokiej stopy zwrotu z inwestycji.

Funkcja segmentacji sieci w modelu 2600F redukuje również liczbę możliwych celów ataku oraz chroni firmowe dane i aplikacje biznesowe (pomagają w tym usługi świadczone przez zespół FortiGuard Labs, bazujące na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym). FortiGate 2600F umożliwia wspomaganą sprzętowo segmentację sieci VXLAN, co pozwala na prowadzenie bezpiecznej i superszybkiej komunikacji w ramach hybrydowych środowisk IT.

Czytaj także: Kongres Gospodarki Elektronicznej: bez świata cyfrowego nie da się już efektywnie funkcjonować w społeczeństwie i w gospodarce

FortiGate 2600F a rozwiązania konkurencyjne

Poniżej znajduje się porównanie najlepszych na rynku firewalli z urządzeniem z serii FortiGate 2600F. Zaprezentowany w nim współczynnik wydajności procesów ochronnych (Security Compute Rating) jest punktem odniesienia, który pozwala porównać wydajność sprzętu FortiGate w różnych kategoriach ze średnią branżową konkurencyjnych produktów z tego samego przedziału cenowego.

Podejście do sieci bazujące na bezpieczeństwie

Zastosowane w urządzeniach Fortinet procesory bezpieczeństwa NP7 i CP9 zostały zaprojektowane tak, aby znacząco zwiększyć szybkość, skalę i wydajność przetwarzania informacji w centrach danych klientów, co automatycznie zwiększa wartość wykorzystywanych rozwiązań Fortinet.

Jednocześnie zapewniona jest też poprawa komfortu pracy użytkownika, ograniczenie powierzchni zajmowanej przez rozwiązania ochronne i zmniejszenie zapotrzebowania na energię.

Rozwiązania Fortinet, w tym FortiGate 2600F, dzięki platformie Fortinet Security Fabric zapewniają podejście do sieci oparte na bezpieczeństwie całej połączonej infrastruktury – środowisk lokalnych, wirtualnych i w chmurze, przy użyciu dowolnego urządzenia lub aplikacji.

John Maddison, EVP of Products and CMO w firmie Fortinet:

– Największe firmy przyspieszają wprowadzanie cyfrowych innowacji, a jednocześnie muszą zabezpieczyć środowisko pracy zdalnej i hybrydowej.  W tym złożonym otoczeniu niezbędne jest wdrożenie w dowolnym jego miejscu narzędzi ochronnych klasy korporacyjnej.

Podejście prezentowane przez Fortinet, które zakłada zabezpieczanie całej sieci, przyspiesza konwergencję rozwiązań sieciowych i ochronnych w celu zapewnienia ochrony na brzegu centrów danych, sieci WAN i środowiska chmurowego – wszystko za pomocą jednej zapory sieciowej.

Czytaj także: Cyberzagrożenia pracy zdalnej 2020: od botnetów do phishingu