Bezpieczna podróż do chmury z Trend Micro

Bezpieczna podróż do chmury z Trend Micro
Fot. aleBank.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W obecnych czasach zdobycie przewagi konkurencyjnej wymaga wykorzystania narzędzi, które pozwolą na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań szybko, sprawnie, w następstwie zmieniających się potrzeb klientów. Czasami przewaga wynikająca z umiejętności kreowania nowych modeli biznesowych, pozwala wskazać klientowi nowe możliwości korzystania z danego produktu czy usługi, co do których do tej pory nie zgłaszał potrzeb. Środowiskiem, które umożliwia taki rozwój jest chmura, mająca znacznie mniej ograniczeń i oferująca dużo więcej narzędzi niż lokalne środowisko IT firmy. Jednakże, tak jak każde środowisko IT, również to nie jest pozbawione ryzyka. Cyberprzestępcy nie śpią i starają się wykorzystać wszystkie luki, aby przejąć najcenniejsze aktywa firmy, jakimi są obecnie dane. Jak więc pogodzić potrzeby biznesu bez narażania firmy na zagrożenia? Rozwiązaniem jest wprowadzenie platformy Trend Micro Cloud One™ dedykowanej do kompleksowej ochrony środowisk opartych o chmurę.

#CloudOne™: #MechanizmyOchrony odpowiadają potrzebom biznesowym i statusowi migracji środowiska #IT do #Chmura. Narzędzia są uruchamiane wtedy, gdy są potrzebne – bez konieczności wprowadzania zbędnych zmian w architekturze i procesach #Cyberbezpieczeństwo @TrendMicro

Odpowiedź na dzisiejsze wyzwania

Trend Micro wspiera klientów w transformacji do chmury od ponad dekady. Widzieliśmy wiele wyzwań, przed którymi stało wielu z nich. Wybór podejścia i zakresu środowiska IT, jakie zostanie zmigrowane, nie jest łatwy.

Wiele firm rozpoczyna swoją podróż do chmury od scenariusza „shift-and-lift” (bezpośrednie odwzorowanie w chmurze własnego DC), pozostawiając sobie czas na podjęcie decyzji o wyborze, do jakiej technologii chmurowej będą przenoszone aplikacje. Inne organizacje od początku stawiają na nowe platformy typowe dla modelu DevOps – konteneryzacja, serverless.

Każde z tych podejść ma swoje wady i zalety, ale łączy je jeden cel – osiągnięcie optymalizacji operacyjnej. Niezależnie od podjętego kierunku, w drodze do chmury pojawiają się problemy – jak sprostać wymogom regulacyjnym, jak zapewnić spójność strategii rozwojowej z potrzebą zapewnienia najwyższych standardów i poziomu bezpieczeństwa?

Kolejną komplikacją, szczególnie w dużych i złożonych organizacjach, jest znalezienie porozumienia pomiędzy różnymi jednostkami organizacyjnymi, z których każda ma swoje potrzeby i spojrzenie na projekt – np. biznes zgłasza koncepcję, a IT ma doprowadzić do przeniesienia tej koncepcji na aplikację spełniając wymogi stawiane przez bezpieczeństwo.

Czytaj także: Forum Technologii Bankowych | Wydanie Specjalne | Chmura i automatyzacja to filary cyfrowej transformacji w bankowości

Kompleksowa ochrona chmury

Uwzględniając te wyzwania, powstała platforma Trend Micro Cloud One™ – narzędzie szyte na miarę, wszechstronne, pozwalające organizacji skupić się na aktualnych celach.

To platforma skupiająca narzędzia bezpieczeństwa dedykowane twórcom aplikacji chmurowych, zaspokajająca obecne i przyszłe potrzeby w tym zakresie, niezależnie od etapu migracji do infrastruktury chmurowej, na którym znajduje się organizacja.

Istotnym elementem tego rozwiązania jest również automatyzacja i kompleksowe zabezpieczenie różnych warstw środowiska z zachowaniem najwyższych standardów.

Ponadto, Cloud One™ pozwala na wdrożenie spójnego poziomu bezpieczeństwa w środowiskach hybrydowych. Dzięki temu natywne usługi chmurowe, jak i środowisko własne organizacji, są chronione za pomocą tych samych narzędzi. Platforma zapewnia też właściwy mechanizm bezpieczeństwa na poziomie sieci, serwerów, aplikacji, środowisk opartych o kontenery czy serverless.

Niezależnie od tego, z jakiego dostawcy platformy chmurowej klient korzysta – AWS, Microsoft Azure czy Google Cloud – Cloud One™ pozwala na wdrożenie ochrony do zapewnienia właściwej konfiguracji platformy (np. konfiguracji uprawnień, aplikacji, właściwej utylizacji zasobów) po zabezpieczenie aplikacji.

Platforma wpisuje się też w proces CI/CD – Continuous Integration/Continuous Development. Ponadto systemy w Cloud One™ wyposażone są w API dające możliwość zaprojektowania współpracy z narzędziami IT wykorzystywanymi w organizacji i automatyzacji operacji bezpieczeństwa, w ślad za zmianami następującymi w infrastrukturze.

Czytaj także: Forum Technologii Bankowych | Wydanie Specjalne | Chmura jest uniwersalna i można ją zastosować w każdej branży

O potencjale rozwiązania Trend Micro świadczy także najnowszy raport Gartnera nt. siedmiu zaleceń pod kątem mechanizmów bezpieczeństwa w środowiskach chmurowych, na które Cloud One™ stanowi skuteczną odpowiedź.

Platforma zapewnia bowiem najszerszy zautomatyzowany i uproszczony zestaw narzędzi w jednym miejscu.

Co ważne, mechanizmy ochrony odpowiadają aktualnym potrzebom biznesowym i statusowi migracji środowiska IT do chmury.

Poszczególne narzędzia są więc uruchamiane wtedy, gdy są potrzebne – bez konieczności wprowadzania obciążających oraz zbędnych zmian w architekturze i procesach.

Aby szczegółowo przedstawić nową platformę Cloud One i wyjaśnić jej zalety, Trend Micro zaprasza na serię webinariów dotyczących różnych możliwości jej wykorzystania. Zachęcamy do rejestracji. 

Szczegóły w linku: https://resources.trendmicro.com/20-Q2-EUB-EEUR-PO-WEB-Bezpieczna-podroz-do-chmury-LP-PL_01-Landing-Page.html

Artykuł partnera.

Źródło: aleBank.pl