Bez cyberbezpieczeństwa nie będzie skutecznej cyfryzacji polskich firm

Bez cyberbezpieczeństwa nie będzie skutecznej cyfryzacji polskich firm
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polskie firmy muszą pamiętać, że skuteczne procesy cyfryzacyjne są możliwe jedynie z prawidłowym i systematycznym podejściem w zakresie cyberbezpieczeństwa, ocenił w rozmowie z ISBnews dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań cyberbezpieczeństwa Cisco Lothar Renner.

Aż 70% firm spowalnia projekty cyfryzacji z powodu obaw przed zapewnieniem im odpowiedniego poziomu cyberbezpieczeństwa #cyfryzacja #cyberbezpieczeństwo

„Cyfryzacja jest tylko możliwa jeśli funkcjonujemy w środowisku chronionym. To jest bardzo ważne – cyfryzacja bez bezpieczeństwa jest niemożliwa. Jeśli jesteś na ścieżce digitalizacji, kwestią numer jeden jest jak chronisz ten proces” – powiedział Renner podczas konferencji Cybersec.

Według Cisco Annual Security Raport, aż 70% firm spowalnia projekty cyfryzacji z powodu obaw przed zapewnieniem im odpowiedniego poziomu cyberbezpieczeństwa.

Ataki hakerskie dotknęły ponad 80% firm w 2017 r.

„W ub.r. ataki hakerskie dotknęły ponad 80% firm. Zabezpieczenie samych urządzeń końcowych, zwłaszcza w branży przemysłowej, nie wystarczy. Cyberbezpieczeństwo musi być zintegrowane z infrastrukturą sieciową przedsiębiorstwa. Dodatkowo musi być regularnie uaktualniane” – wskazano w raporcie.

„W odpowiedzi na te potrzeby Cisco rozwija działalność zespołu ekspertów ds. bezpieczeństwa Talos, tworzącego bazę danych o zagrożeniach. Wszystkie nasze produkty z kategorii cyberbezpieczeństwa wykorzystują informacje od Cisco Talos, by lepiej zrozumieć zagrożenia i wysyłać alerty z tym związane w formie powiadomień. Co to oznacza dla konkretnego klienta? Powiedzmy, że firma w Polsce otrzymała email zawierający złośliwe oprogramowanie. Rozwiązanie Cisco Email Security widzi to i blokuje. Taki atak jest notowany w naszej bazie danych Talos i od tej pory każdy klient na świecie będzie chroniony automatycznie przed tym zagrożeniem” – podsumował ekspert Cisco.

Cisco to notowany na Nasdaq światowy lider w dziedzinie rozwiązań sieciowych.

Źródło: Sebastian Gawłowski, ISBnews