Będą podwyżki w KGHM: jest porozumienie płacowe ze związkami

Będą podwyżki w KGHM: jest porozumienie płacowe ze związkami
Źródło: Materiały prasowe KGHM
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zarząd KGHM zawarł porozumienie z centralami związkowymi. Załoga otrzyma podwyżkę w wysokości 10 proc. od stycznia 2022 roku. Pracownicy Polskiej Miedzi dostaną dodatkowo jednorazową gratyfikację w wysokości 2.000 zł - podał KGHM w komunikacie prasowym.

„Negocjacje płacowe potwierdzają podejście zarządu KGHM – od kilku lat podwyżki są znaczące, a wypracowanym zyskiem dzielimy się z pracownikami. Stale prowadzony dialog i rzetelne podejście do postulatów strony społecznej zaowocowały szybkim porozumieniem. Wiadomość dla pracowników jest świetna: wynagrodzenia wzrosną o 10 proc., już od wypłaty za styczeń” – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Marcin Chludziński, prezes KGHM.

Średnie wynagrodzenie za zeszły rok to ponad 13.500 zł

KGHM Polska Miedź zatrudnia ponad 18,5 tysiąca pracowników. Średnie wynagrodzenie za zeszły rok to ponad 13.500 zł.

Czytaj także: KGHM: akcjonariusze zdecydowali o wypłacie 1,5 zł dywidendy na akcję >>>

Sejm pracuje nad obniżką podatku miedziowego. Rząd zaproponował czasowo, w okresie od 1 stycznia do 30 listopada 2022 r., obniżkę podatku od kopalin o ok. 30 proc. Koszt dla budżetu miałby wynieść ok. 726 mln zł. Za projektem dot. obniżenia podatku miedziowego opowiedziała się komisja sejmowa. W uzasadnieniu projektu podano, że obowiązujący wymiar podatku, przy aktualnych cenach miedzi na rynkach światowych ogranicza możliwości rozwojowe podatników i zdolność do konkurowania na globalnym rynku metali.

Źródło: PAP BIZNES