Rafał Kozłowski zastąpi Bartosza Drabikowskiego na stanowisku wiceprezesa PKO BP

Rafał Kozłowski zastąpi Bartosza Drabikowskiego na stanowisku wiceprezesa PKO BP
PKO Bank Polski - Logo (źródło: PKO BP S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała Rafała Kozłowskiego na stanowisko wiceprezesa z dniem 1 stycznia 2018 r. na bieżącą wspólną kadencję zarządu, podał PKO BP. Dotychczasowy wiceprezes nadzorujący obszar finansów i rachunkowości Bartosz Drabikowski został dziś odwołany ze składu zarządu banku.

Wcześniej bank poinformował, że Rafał Kozłowski złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO Banku Hipotecznego w związku z powołaniem go do zarządu PKO BP.

W innym dzisiejszym komunikacie PKO BP podał, że dotychczasowy wiceprezes nadzorujący obszar finansów i rachunkowości Bartosz Drabikowski został odwołany ze składu zarządu banku.

Rafał Kozłowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek: Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne) oraz Uniwersytetu Warszawskiego i University of Illinois, gdzie w 2008 roku ukończył studia MBA. Z branżą bankową związany od 1995 roku.

Od 2012 roku związany jest z grupą PKO BP, w której odpowiadał m.in. za projekt związany z organizacją PKO Banku Hipotecznego, którego prezesem zarządu był od października 2014 r.

Bank podał także, że Kozłowski jest najwyższej klasy specjalistą w zakresie bankowości hipotecznej, ryzyka finansowego, controllingu oraz rachunkowości i sprawozdawczości.

Źródło: ISBnews