Barbara Borgieł-Cury z ING Banku Śląskiego wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności

Barbara Borgieł-Cury z ING Banku Śląskiego wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności
Barbara Borgieł-Cury z ING Banku Śląskiego. Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Banku odpowiedzialna za obszar Operacje Klient Detaliczny w ING Banku Śląskim, została powołana na Wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności. Kadencja trwa trzy lata ‒ informuje w komunikacie Bank.

Barbara Borgieł-Cury od początku swojej kariery zawodowej w ING Banku Śląskim jest związana z obszarem płatności, w tym mobilnych, kart oraz rachunków.

Nadzorowała, inspirowała wprowadzenie do oferty Banku szeregu innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających klientom codzienne zarządzanie finansami i dokonywanie transakcji płatniczych, w tym płatności mobilnych.

ING Bank Śląski jako pierwszy bank w Polsce udostępnił klientom usługę Dodaj konto z innego banku: podgląd kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji oraz umożliwił zdalne otwarcie konta na selfie.

Czytaj także: Aleksandra Buczkowska z mBanku w Radzie Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności

Barbara Borgieł-Cury jest odpowiedzialna również za wdrożenie nowego systemu bankowości internetowej oraz mobilnej dla klientów detalicznych Moje IN.

A także za wprowadzenie do oferty ING pierwszej karty zbliżeniowej, pierwszego bankomatu zbliżeniowego w Polsce oraz możliwości dokonywania szybkich przelewów – najpierw w postaci Express Elixiru, a w kolejnych latach szybkich płatności z wykorzystaniem BLIK.

Czytaj także: BLIK podwaja wyniki: 153 miliony transakcji w I kw. 2021 r.

Od maja 2021 w ramach obszaru Operacje Klient Detaliczny, Barbarze Borgieł-Cury podlegają jednostki zajmujące się operacyjną obsługą produktów i procesów dla klientów detalicznych.

Barbara Borgieł-Cury współpracuje z organizacjami płatniczymi. W marcu 2017 roku została powołana na Członka Rady Nadzorczej spółki Polski Standard Płatności.

W tym roku już po raz kolejny znalazła się w ścisłej czołówce rankingu serwisu Cashless.pl: „Najbardziej wpływowych kobiet polskiej branży płatniczej”.

Czytaj także: Raport Specjalny | Forum Technologii Bankowych | Banki pomagają budować cyfrowe państwo

Źródło: ING Bank Śląski S.A.