Banki spółdzielcze z Grupy BPS i Bank BPS zachęcają do ekologicznych inwestycji

Banki spółdzielcze z Grupy BPS i Bank BPS zachęcają do ekologicznych inwestycji
Źródło: Bank BPS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Banki spółdzielcze z Grupy BPS oraz Bank BPS kontynuują rozpoczętą w ubiegłym roku kampanię "EKO?Logiczne, że się opłaca!" promującą kredyty gotówkowe na cele ekologiczne, czytamy w komunikacie.

Banki Spółdzielcze zrzeszone w Grupie BPS tradycyjnie działają blisko lokalnych społeczności, dlatego angażują się również w sprawy związane ze środowiskiem naturalnym.

Kredyty gotówkowe na cele ekologiczne i nie tylko dostępne są w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS oraz w Oddziałach Banku BPS

Podejście ekologiczne jest nie tylko rozsądne, ale i opłacalne. Nasi klienci to ludzie pragmatyczni, dlatego pomagamy im w podejmowaniu decyzji finansowych, które pozwalają na realne oszczędności w codziennym życiu – mówi Krzysztof Kokot, Wiceprezes Zarządu Banku BPS.

Czytaj także: Program Czyste Powietrze: od połowy roku kredyty z dotacjami dostępne dla klientów Zrzeszenia BPS

Kredyty na zakupy i na inwestycje OZE

Kredyty gotówkowe na cele ekologiczne i nie tylko dostępne są w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS oraz w Oddziałach Banku BPS.

Przeznaczyć je można zarówno na większe inwestycje, takie jak termomodernizacja mieszkania lub domu, czy montaż instalacji pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych (fotowoltaika, wiatraki, biomasa), ale również drobniejsze, jednorazowe zakupy, np. urządzeń AGD z klasą energooszczędności A+++, rowerów, hulajnóg.

Podejście ekologiczne jest nie tylko rozsądne, ale i opłacalne. Nasi klienci to ludzie pragmatyczni

Na stronie internetowej www.mojbank.pl klienci Banków Spółdzielczych znajdą wiele użytecznych informacji na temat ekologicznych projektów, które pomagają oszczędzać energię, poprawiają jakość życia, a przy tym są czyste i wygodne.

Czytaj także: Prezes BPS: wynik netto Zrzeszenia sięgnął 255 mln zł w 2020 roku; w 2021 r. czas na odbudowanie formy i nową strategię

Program Czyste Powietrze

Jako Grupa BPS angażujemy się także w rządowe programy dotacyjne, których zadaniem jest ułatwienie przeprowadzania ekologicznych zmian w polskich domach. Aktualnie pracujemy nad uruchomieniem w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS kredytu w ramach programu Czyste Powietrze, czyli tzw. ścieżki bankowej – dodaje Krzysztof Kokot.

Czyste Powietrze to największy i najważniejszy w Polsce projekt, służący skutecznej poprawie jakości powietrza oraz zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych. Dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację przewidziano dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych.

Aktualnie pracujemy nad uruchomieniem w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS kredytu w ramach programu Czyste Powietrze

Klienci Banków Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS będą mogli jednocześnie złożyć wniosek kredytowy i wniosek o dotację z programu Czyste Powietrze.

Start ścieżki bankowej przewidziany jest latem tego roku. Jednak już teraz zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do swoich banków lub na stronie internetowej www.mojbank.pl/czyste-powietrze-zapis. Warto się pospieszyć, gdyż pula kredytów z dotacjami jest ograniczona.

Czytaj także: Dofinansowanie do kredytów ekologicznych w bankach spółdzielczych z Grupy BPS oraz w Banku BPS

Źródło: Bank Polskiej Spółdzielczości / Bank BPS