Banki spółdzielcze i ich partnerzy: Rekomendacje na kryzysk

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2010.04.foto.42.a.100xORZEŁ AGROBIZNESU 2010

Banki Spółdzielcze w Brodnicy, w Gąbinie i w Stalowej Woli zdobyły tytuł "Orła Agrobiznesu 2010" w XXX edycji konkursu, którego organizatorem jest Agencja Promocyjno-Wydawnicza EMS. Prestiżowe statuetki przyznawane za sukces rynkowy potwierdzony wynikami ankiet badań konsumenckich, laureaci odebrali z rąk wicemarszałka Sejmu RP Ewy Kierzkowskiej. Serdecznie gratulujemy!

GRUPA BPS: REKORDOWE DEPOZYTY

W grudniu i w styczniu banki Grupy BPS zwiększyły poziom depozytów sektora niefinansowego i budżetowego aż o 2,5 mld zł! Osiągnięcie tak dobrego rezultatu jest efektem m.in. atrakcyjnej oferty lokacyjnej oraz napływu na rachunki banków spółdzielczych dopłat bezpośrednich dla rolników. Chcąc podtrzymać tę korzystną tendencję, grupa zamierza w okresie maj-czerwiec przeprowadzić kampanię promującą zakładanie kont w bankach Grupy BPS.

SPÓŁDZIELCZY BANCASSURANCE

W Polsce działa ponad 1,6 mln firm, których roczny obrót wynosi poniżej 4 mln euro. Ponad 30 proc. ich właścicieli nie ubezpiecza swojego majątku. Pomimo rosnącej świadomości ubezpieczeniowej przedsiębiorców, część z nich uważa, że nie stać ich na opłacenie polisy lub jest ona im niepotrzebna. Z drugiej strony poszukują bezpiecznego i pewnego kapitału, coraz częściej korzystając z usług banków spółdzielczych. Grupa Concordia, od wielu lat świadcząc usługi w ramach bancassurance, doskonale poznała potrzeby tych klientów. Dzięki partnerskiej współpracy z wszystkimi zrzeszeniami została już podpisana umowa na sprzedaż Proft Cesji – nowoczesnych i zarazem prostych polis dedykowanych dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Obecnie ponad 20 proc. kredytów udzielanych przez banki spółdzielcze związanych jest z inwestycjami MŚP. Nabywając Profit Cesję, kredytobiorcy lub leasingobiorcy otrzymają nie tylko potrzebny kapitał na prężny rozwój, lecz także możliwość jego zabezpieczenia w swoim banku. – W celu ułatwienia pracy bankowcom oraz szanując czas ich klientów, kluczowe informacje o produkcie oraz dokumenty niezbędne do zawarcia umowy ubezpieczeniowej umieściliśmy w dobrze znanej już naszym partnerom „Strefie bankowca” – tłumaczy Katarzyna Kasztelan-Przybylska, dyrektor Biura Bancassurance Grupy Concordia.

Z Concordią współpracuje już 417 banków spółdzielczych. – Obecnie przygotowujemy szeroką ofertę ubezpieczeń powszechnych – mówi Piotr Narloch, prezes Grupy Concordia – Mamy też inne pomysły. Jeden z nich dotyczy ubezpieczeń emerytalno-rentowych i zdrowotnych. Ubezpieczenia nie mogą mieć tylko wymiaru biznesowego, ale muszą mieć też wymiar społeczny, zwłaszcza te związane z ludźmi. Usługi zdrowotne nie są na najwyższym poziomie, dlatego naszym zamiarem jest przygotowanie dobrej oferty emerytalnej i zdrowotnej dla naszych klientów – podsumowuje Narloch.

Skonsolidowany zysk brutto Grupy Concordia za rok 2009 wyniósł 9,3 mln zł, w porównaniu z 2008 r. oznacza to wzrost o 70 proc. Oba towarzystwa zebrały w sumie ponad 228 mln składki. Największy wzrost odnotowano w ubezpieczeniach finansowych oraz grupowych ubezpieczeniach na życie. Poza tym nadal zauważalnie zwiększały się portfele ubezpieczeń upraw, ochrony prawnej oraz ubezpieczeń komunikacyjnych.

MR BANK W NATARCIU

MR Bank otworzył nowy oddział operacyjny w Bydgoszczy – swoją dziewiątą placówkę. Uroczystego przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali przedstawiciele kierownictwa MR ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI